DOBROVOLNICKÉ PROGRAMY 2018

 

Představujeme Vám nejunikátnější strávení aktivní „dovolené“ 21. století. Staňte se dobrovolníkem na projektech Green Life v deštném pralese a Blue Life u Indického oceánu na Sumatře. Pomozte nám chránit prales, zúčastněte se protipytláckých Tygřích hlídek, přiložte ruku k dílu a postarejte se společně s námi o provoz rezervace Green Life a dva pralesní tábory.

Zapojte se do vzdělávání dětí a vznikajících odpadových programů. Součástí dobrovolnického programu je též ochrana oceánu a jeho obyvatel, především mořských želv v souostroví Pulau Banyak. Zde vás čeká poznání korálových útesů, fascinující relax a hlavně pomoc při čištění pláží a podmořského světa od naplavených plastových odpadků.

Staňte se i Vy užitečnými pro planetu Zemi a zapojte se do projektů Green Life a Blue Life.

 

Více o projektu Blue Life naleznete na stránce oceandetem.cz

 

CENA PROGRAMU:

PRALES & OCEÁN – 11.500 KČ

 

CENA ZAHRNUJE:

 • skupinovou dopravu mezi pralesem a oceánem (včetně lodí), stravování, ubytování

CENA NEZAHRNUJE:

 • v ceně není zahrnut jednorázový poplatek vstupu do NP Gunung Leuser, který činí 150 000 Rp ( cca 270 Kč).
 • cena GREEN & BLUE neobsahuje výpravu a čištění želvích kladišť na Pulau Banggaru, poněvadž tam budeme operovat pouze 4x za rok.
 • doprava z letiště k nám do Batu Katak  a zpáteční ze Singkilu na Letiště.

 

PŘIHLÁŠKA NA ROK 2018 zde.

 

 

 

TERMÍNY 2018

 

 • 6.1. –  26.1.  GREEN & BLUE (maximum 18 lidí / PLNO)

 • 27.1. –  16.2.  GREEN & BLUE (maximum 18 lidí / obsazeno 7)

 • 17.2. – 9.3.  GREEN & BLUE (maximum 18 lidí / obsazeno 4)

 • 10.3. – 30.3.  GREEN & BLUE (maximum 18 lidí / obsazeno 1)

 • 19.5. – 8.6.  GREEN & BLUE (maximum 18 lidí / obsazeno 0)

 • 9.6. – 29.6.  GREEN & BLUE (maximum 18 lidí / obsazeno 0)

 • 30.6. – 20.7. GREEN & BLUE (maximum 18 lidí / obsazeno 2)

 • 21.7. – 10.8. GREEN & BLUE (maximum 18 lidí / obsazeno 4)

 • 11.8. – 31.8. GREEN & BLUE (maximum 18 lidí / obsazeno 4)

 • 1.9. – 21.9.  GREEN & BLUE (maximum 18 lidí / obsazeno 1

Z důvodů mimořádného zájmu o dobrovolnické programy v roce 2017 jsme přistoupili k rozšíření o jeden letní turnus. Zájemci o účast se hlaste na dobrovolnik@pralesdetem.cz a po potvrzení účasti zaplaťte plnou částku 6 800 Kč na účet spolku Prales dětem 2200885295/2010  a do poznámky uveďte DOBROVOLNICKÝ PROGRAM 2018.

Těchto 6 800 Kč je celková cena pralesního programu, zbylý doplatek 4 700 Kč se bude hradit na účet spolku Oceán dětem 2601103872 / 2010. 

 

CO VÁS ČEKÁ? 

 

GREEN LIFE

Nejdříve se vypravíte do deštného pralesa ekosystému Leuser na Sumatru, kde strávíte první dva týdny v divočině na hranici s národním parkem Gunung Leuser v česko-slovensko-indonéské rezervaci Green Life. Zde se zapojíte do pracovní činnosti v rezervaci, jako je čištění stezek, značení hranic rezervace, ostrahy rezervace, proti-pytlácké Tygří hlídky v národním parku, do servisování dvou pralesních kempů a do táborové činnosti, jako je vaření, nošení vody, umývání nádobí apod. Součástí každodenní činnosti jsou ranní výpravy za pozorováním zvířat.

 

BLUE LIFE

Po 12ti hodinách únavné a nepohodlné noční jízdy minibusem se nalodíte na dveřevěnou loď, která vás dopraví do souostroví Pulau Banyak. Během plavby je možné se štěstím pozorovat delfíny, létající ryby a v létě 2017 jsme několikrát zahlédli i velryby. Po vylodění v ráji, na ostrově Sikandang, vás čeká poznávání korálových útesů, relax na plážích, objevování ostrovních ekosystémů, ale především čištění pláží od naplavených plastových odpadků na okolních ostrovech. Samozřejmostí je pracovní činnost v kempu a pracovní činnost v kuchyni a jídelně.

Čištění želvích kladišť na Bangkaru

4x ročně čistíme želví kladiště na ostrově Bangkaru, kde se vydáme na 3 denní mise, abychom želvám vyčistili pláže, kde kladou svá vajíčka. Tento fenomén přírody dobrovolníci uvidí na nočních strážních hlídkách. Dopředu se neví, který turnus vyrazí na tuto misi, poněvadž záleží především na počasí a velikosti příbojových vln. Z tohoto důvodu není tato třídenní akce součástí ceny dobrovolnického programu. Cena: 1.500 Kč

 

 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

SINGKILSKÉ MOKŘADY A KROKODÝLI MOŘŠTÍ

 

Od roku 2018 nabízíme dobrovolníkům možnost fantastické výpravy do Singkilských mokřadů a bažin za pozorováním krokodýlů mořských, opic hulmanů stříbrných, makaků dlouhoocasích a výjimečně orangutanů sumaterských, dále uvidíte varany skvrnité, ledňáčky, volavky …

Vypravte se na celodenní výlet do ekosystému tropických mokřadů a nížinného deštného pralesa, který je protkán úzkými temnými vodními kanály s neprostupnými porosty vodních rostlin, s orchideemi a masožravými láčkovkami.

Prodlužte si odlet od 2 dny a zároveň podpořte monitorovací program krokodýlů mořských v Singkilských mokřadech, do kterého se zároveň zapojíte! V ceně akce máte i ubytování (2 noci), oběd, svačinu a vodu na člunu, včetně kapitána a pronajatého člunu, či dřevěné kánoe (výprava do lesa láčkovek).

PROGRAM:

1. den – návrat z Blue Life, ubytování v Singkilu
2. den – výprava do mokřadů a bažin, návrat cca mezi 16 – 18 hodinou (dle odlivu), ubytování v Singkilu (možný večerní odjezd)

 

A – celodenní výprava – plavba po velké řece, ranní pozorování fauny podél břehů, výprava na jezero, šance na zoborožce a opičáky, dále výprava do kanálů s šancí na setkání s malými krokodýly. Podél velké řeky šance na krokodýly mořské.
B – celodenní výprava – plavba po velké řece a poté na dřevěných kánoích úzkými kanály do pralesa s masožravými láčkovkami, šance na pozorování krokodýlů mořských podél velké řeky.
C – SPECIÁL na krokodýly mořské – pátrání po krokodýlech na místech, kde se zdržují podél velké řeky a v úzkých vodních kanálech kolem Singkilu.
D – celodenní výprava po velké řece – pátrání po krokodýlech a pozorování fauny podél břehů.

 

 

CENÍK:

minimálně 2 osoby, maximálně 4 osoby na člun:

 

 • 2 osoby – 700 000 Rp / os.

 • 3 osoby – 500 000 Rp / os.

 • 4 osoby – 400 000 Rp / os.

 

V rámci výprav se na dané trase (A,B,C,D) bude pohybovat vždy pouze jeden člun, z důvodů neplašení si navzájem zvířat. Pozorování krokodýlů nelze zaručit na 100%, jedná se o divokou přírodu. Doporučuje vlastní dalekohled!

Výtěžek z ekoturistických a monitorovacích výprav podporuje monitorovací program a ochranu krokodýlů mořských.

Součástí akcí může být i kontrola fotopastí.

 

Organizačně se vše řeší až na místě na Sumatře. Dopředu si však varianty promyslete a upravte si dle toho odlet z Medanu. Cesta autem ze Singkilu do Medanu trvá cca 8 hodin. Nutno počítat s komplikacemi po cestě. Doporučujeme odjíždět autem ve večerních hodinách a odlet směřovat na ráno okolo 8 – 9 h. Nebo odjezd ráno okolo 7 h a odlet směřovat na 18 – 20 hodinu večer stejného dne.
 

Fotogalerie BLUE LIFE zde. 

Fotogalerie GREEN LIFE zde.

 

Pro více informací si prosím prostudujte stránky pro dobrovolnický program na rok 2017, kde se dozvíte spoustu užitečných věcí. Klikněte sem.