Partneři projektu

Home/Partneři projektu

HLAVNÍ PARTNER PROJEKTU GREEN LIFE

FIRMA PRIMEROS PRAGUE a.s. – ZÁCHRANA PRALESA

Dne 26. dubna 2016 byla podepsána finální smlouva mezi Spolkem Prales dětem a českou firmou Primeros. Cílem spolupráce je vykupování územních celků na hranicích s NP Gunung Leuser a záchrana deštného pralesa ve prospěch rozšiřování rezervace Green Life, která vytváří ochranné pásmo mezi lidskou civilizací a divočinou NP Gunung Leuser. Naším společným cílem je vytvořit bezpečné prostředí pro divoké druhy zvířat, speciálně pro kriticky ohrožené sumaterské tygry, kteří v této oblasti reálně žijí a množí se.

Firma Primeros Prague a.s. se přihlásila k osobní odpovědnosti za používání kaučuku (latexu) na výrobu kondomů a hodlá tento svůj podíl na devastaci původních ekosystémů Sumatry přetransformovat do jejich skutečné ochrany. Nehledejme v jejich počinu a rozhodnutí nějaké „odpustky“, ale reálnou odpovědnost za své vlastní konání, které lze přetransformovat do ochrany deštného pralesa a ohrožených druhů zvířat. Navíc firma Primeros přispívá k omezování lidské populace způsobem chráněného sexu a k nešíření pohlavních chorob mezi mladými lidmi.

Firma Primeros Prague a.s. s námi podepsala smlouvu o roční stabilní podpoře projektu Green Life v hodnotě 150.000 Kč + bonusy z prodeje speciální limitované edice kondomů PRIMEROS TIGER, kdy část výtěžku bude určena opět na podporu Green Life.

Součástí spolupráce bude též zákaznická soutěž, jejíž vítězové získají dobrovolnický pobyt v rezervaci Green Life zdarma.

Tato smlouva je platná na 5 let a toto období bude automaticky prodlouženo, pokud obě strany budou dodržovat smluvní podmínky spolupráce.

 Povinnosti Spolku Prales dětem:

  • bude usilovat o rozšiřování rezervace Green Life;
  • bude dále monitorovat populace tygra sumaterského a vytvářet podmínky pro jeho život;
  • vzdělávání místních obyvatel
  • bude dále šířit osvětu o významu deštného pralesa a rezervace Green Life, zejména mezi studenty základních a středních škol.

 

Spolek Prales dětem a jeho projekt Green Life přijímá tuto spolupráci jako důkaz možnosti propojení významných českých firem s ochranou světového přírodního dědictví deštných pralesů a ohrožených druhů zvířat, zejména tygrů sumaterských. Tento čin spolupráce ziskového a neziskového sektoru je ukázkou globální odpovědnosti za současný stav životního prostředí na Zemi.

PARTNEŘI PROJEKTU GREEN LIFE

FIRMA ARMED STORE s.r.o. – PROTI-PYTLÁCKÁ HLÍDKA TYGŘÍ KOMANDO

Firma Armed Store s.r.o. je hlavním dodavatelem výstroje pro proti-pytláckou hlídku Tygří komando. Nové vybavení plně odpovídá náročným podmínkám tropického deštného pralesa a bude zároveň testováno v nejtěžším terénu.

Příběh proti-pytlácké hlídky je příběhem všech klientů firmy Armed Store s.r.o. Pojďte s námi chránit sumaterské tygry a žijte příběh vrcholového predátora!

Výstroj pro Tygří komando:

Batohy: Warrior Maskovací uniformy: Mil Tec Houpací sítě: Snugpag Trička zelená: Mil Tec Vaky na vodu: Mil Tec Chladící šátky: Explorer Maskovací šály: Mil Tec Nože: Cold Steel Maskovací síť:  Camosystems Spacáky: Snugpag Maskovací kukly: MFH Zákopové lopatky: Bundeswer

FIRMA FOTOPAST.CZ  – MONITOROVACÍ PROGRAM OKO TYGRA 2016 – 2018 

Firma Fotopast.cz je hlavním dodavatelem fotopastí UV-595-HD. Dále budeme testovat miniaturní model SG-520. V současné době máme 25 fotopastí UV-595-HD a do konce června proběhne další objednávka na minimálně 11 fotopastí.

Fotopasti získáváme pro monitorovací program OKO TYGRA 2016 – 2018. Do konce roku 2016 máme za úkol získat monitorovací licenci od Správy NP Gunung Leuser v Medanu a nejpozději od roku 2017 rozjet unikátní monitorovací program, jehož základem by mělo být minimálně 50 a maximálně 100 fotopastí.

Od léta 2016 bude připraveno do akce 51 fotopastí. Tedy než nám bude podepsána licence, tak bychom měli mít připraveno 51 fotopastí, z toho 46 bude dodáno firmou FOTOPAST.CZUV-595-HD. V případě osvědčení miniaturní fotopasti SG-520 ( firma Fotopast.cz nám dala k testování do pralesa) budou další objednávky směřovat tímto směrem, poněvadž se jedná o jednodušeji maskovatelnější fotopast (více informací v září 2016).

Bude se jednat o nejrozsáhlejší monitorovací program v NP Gunung Leuser v jeho historii.