Když jsem se v září dozvěděl o slonech v nouzi u Subulusalam, tak jsem věděl, že něco musíme udělat. NĚCO! Jenže to něco nebylo tak jednoduché. Naši chlapci z Tygřího komanda odjeli společně se Zbyňkem Hrábkem do Acehu a 25 dní makali do úmoru na monitoringu a ochraně slona před zabitím lidmi. Lidé kolem nás, tedy Vy všichni, jste přispívali na záchranu slonice, která byla ve skutečné nouzi a sešlo se na to 200 tisíc korun během několika týdnů! Úžasné! Jenže stále se nic neposunovalo dále. Oněch 25 dní nás stálo 120 000 Kč, byla připravena záchrana slonice za pomocí vrtulníku, ale nakonec jsme k tomu nedostali povolení. Měli jsme vztek, ale nedalo se nic dělat. Pokusili jsme se apelovat přes velvyslanectví, tlačili jsme na úřady v Jakartě, dopis letěl až k samotné ministryni životního prostředí. Díky těmto tlakům jsme si udělali problémy s vedením BKSDA v Acehu, náš tým byl vyloučen ze záchranné operace, ale i my nepolevili a opět jsme se vrátili na velvyslanectví a podali další stížnost. Věděli jsme, že je ve hře příliš mnoho, ale život slonice byl důležitější.

Nakonec se podařilo rozhýbat ledy. Úřad BKSDA začal jednat, novináři odvedli skvělou práci a dnes (10.12.2018) nám přišly tyto fotografie od našich kolegů z Acehu!!!

 

Slonici se podařilo uspat, odchytit a uvázanou mezi ochočenými slony přemístit na svobodu mimo palmové plantáže. Přátelé, nikdo netuší, jakou máme radost a víme, že to je i naše práce i přes fakt, že jsme se nemohli zúčastnit samotného závěru. Je to nejkrásnější dárek, jaký jsme mohli dostat.

Též nám přišla tato zpráva od spolupracovníků v Acehu:

“They will start to find and relocate elephant from Subulusalam . This is our succes, they do this because we started this, I want to thank you guys who make this happening as a personal, and as a lokals who ask and waiting to this for year, thank you so much guys.”

(“Začnou hledat a přemístí slona z Subulusalamu, to je náš úspěch, dělají to proto, že jsme to začali, chci vám poděkovat, lidem, kteří to dělají z osobního zájmu, a jako lokálové, kteří o to žádají a čekají na to rok, děkuji moc lidi. “)

TÍMTO CHCI I JÁ VŠEM PODĚKOVAT A CHCI VÁM UKÁZAT, ŽE TO PROSTĚ JDE, KDYŽ SE LIDÉ SPOJÍ!!! FINANČNĚ, OSOBNĚ, DUCHOVNĚ! TATO SLONICE BYLA ZACHRÁNĚNA DÍKY VÁM, PONĚVADŽ JSTE NÁM TO FINANČNĚ UMOŽNILI A DUCHOVNĚ TO PODPOŘILI. JE TO TEN NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK K VÁNOCŮM!

Zbytek finančních prostředků v hodnotě 80 000 Kč bude použit na OPERACI BANGKARU na zakoupení hlídkového člunu pro BLUE PATROL. Díky všem a věřím, že to není naše poslední společná akce na záchranu divokých zvířat a přírody!

Prosím, sdílejte dále!!!! Je to úspěch vás všech, kdo jste se připojili!