Ještě před otevřením Tygřího domu jsme společně s 9ti dobrovolníky vyrazili na další misi Blue Life do souostroví Pulau Banyak, kde jsme od 11. 1. do 17. 1. 2016 čistili překrásné pláže od naplavených plastových odpadků, šnorchlovali, užívali tropického slunce a pokračovali v úvahách o rozjetí nového programu Blue Life, který bude plynule navazovat na Green Life cestu.

V průběhu těchto dní jsme vyčistili polovinu pláží ostrova Sinkantang a jednu pláž sousedního ostrova. Též jsme intenzivně šnorchlovali, objevovali nové korálové útesy a dobrovolníci se seznamovali s podmořských světem, který jim přibližoval Milan Jeglík, instruktor potápění, který má v Indopacifiku napotápěno více než 5.000 ponorů v letech 2002 – 2012, kdy se zabýval potápěním profesionálně a žil na expediční lodi Sea Lady (2008 – 2012).

Během týdne jsme společnými silami nasbírali 82 velkých jutových pytlů plastových naplavených odpadků, které jsme nakonec odvezli do přístavního městečka Singkil a pronajatým náklaďákem odvezli na skládku za městem, která je umístěna uprostřed plantáží palmy olejné, asi hodinu jízdy ve vnitrozemí. Krásné chvíle na rajském ostrůvku Sinkantang jsme si zpestřili plážovým volejbalem, či jízdou na kajaku podél nádherného pobřeží.

Dobrovolnický program Green & Blue se tedy nadmíru vydařil a položil reálný základ pro vznik programu Blue Life.