Dne 6. října 2016 jsme zavítali s dalším dílem projektu NEPZ do partnerské 2. základní školy v Jirkově, která s námi spolupracuje už čtvrtým rokem. Tentokrát nás však paní učitelka Kužminská, její kolegové a žáci nesmírně překvapili svým zrealizovaným nápadem a činem pro Green Life.

 

Po jarním promítání NEPZ na jejich škole se žáci rozhodli, že začnou pěstovat rostliny a po prázdninách je budou prodávat, aby si vydělali na svoji fotopast a také na záchranu pralesa ve prospěch rezervace Green Life na Sumatře.

Věřte nebo ne, ale jim se skutečně povedlo vypěstovat tolik kytiček, aby vydělali celým 5.806 Kč. Velikou podporou jim byli jejich rodiče, kteří si jejich vypěstované kytky kupovali, což je nádherné propojení. Jejich domovy a zahrádky budou zdobit kytky, kterými jejich děti společně s námi zachraňují deštný prales. Takto se jim podařilo získat 3800 Kč na fotopast pro monitorovací program OKO TYGRA a 2006 Kč na záchranu 222 m² pralesa ve prospěch rezervace Green Life.

Nezbývá než smeknout a poděkovat nejenom žákům a učitelům z jirkovské základní školy, ale také jejich rodičům, kteří své děti v této činnosti podpořili.