Konec prosince 2015 a leden 2016 byl jedním z nejdůležitějších dobrovolnických termínů pro projekt Green Life. Dobrovolníci měli za úkol dokončit dílo Tygřího domu, obnovit a vyčistit hranice národního parku a rezervace Green Life, zkontrolovat fotopasti, které byly v terénu tři měsíce a rozjet nový program Blue, který přidává k projektu Green další magický a důležitý ekosystém, tentokrát oceán.

 

Dobrovolníci čistili pláže i podmořský svět při potápění na nádech v souostroví Pulau Banyak, kde nacházeli vztah k mořskému živlu z paluby lodi i pod mořskou hladinou. Každé jejich ohnutí se pro plastový vyplavený odpadek dávalo smysl, každé jejich zanoření otevíralo mysl a duši. Odvedli úžasnou práci a postavili se čelem některým zažitým strachům, které si nedokázali vysvětlit, a přesto jim podléhali. Někteří z nich byli vystaveni informacím o veganství, či vegetariánství a pokoušejí se o důležitou životní změnu.

Jsou s námi na jedné lodi a hledají cestu k lepšímu a hodnotnějšímu životu, který dokáže přinášet pouze společná práce ve prospěch celku, kterým je planeta Země a všechny živé bytosti.

Děkujeme všem za skvělou práci a za návraty na Green Life a v budoucnu i na Blue Life. Pokuste se v jejich dobrovolnickém filmovém dílku nasát atmosféru toho, co na Green & Blue prožívají a mnozí se pokoušejí nalézt novou životní cestu radosti a souznění s divokou přírodou.