Velké očekávání přinesl 3. dobrovolnický turnus, s nímž jsme vyrazili na ostrov Sikantang na tvořící se projekt Blue Life. Po dlouhé noční jízdě dvěma minibusy jsme dorazili do Singkilu, kde jsme se nalodili a pokračovali dalších necelých 5 hodin na rajský ostrůvek, kde se rodí další mimořádná československá myšlenka na ochranu podmořského světa a oceánu.

Dobrovolníci se ubytovali v chatičkách u Riuse, zatímco členové vznikající neziskové organizace Oceán dětem se již zabydleli v budujícím se dobrovolnickém centru Blue Life v postavené jídelně.

Během jednoho týdne jsme se opět vrhli do čištění čtyř ostrovů a přidali ještě pátý. Během celé mise jsme nasbírali 26 pytlů plastových odpadků a přesvědčili se opět, že na základě pravidelného čištění je odpadků na pobřeží méně a méně.

Dobrovolníci nám výrazně pomohli v čištění pozemku Blue Life, kde vzniká postupně československý zemký ráj to na pohled.

Během července bude dokončeno sociální zařízení v podobě dvou záchodů a umýváren. Do konce července bychom rádi měli nařezané dřevo na postupnou výstavbu čtyřech chatiček. Předpokládané dokončení a otevření dobrovolnického centra Blue Life na ostrově Sikantang v souostroví Pulau Banyak se datuje na leden 2017.