Hlásíme se Vám z jámy tygří z projektu Green Life, kde se na první turnus dobrovolnického tábora sjelo 11 skvělých lidí, kteří se zapojili do práce na ochraně ekosystému Leuser a do pomoci v rezervaci Green Life.

dobrovolnak_leden_2015_4

Během 15ti dnů jsme společně postavili novou pozorovatelnu na zvířata v Tygří bažině, vyčistili jsme hranici NPGL mezi Green Camp I a II, pročistili jsme stezky na Green Life I a II, 3x jsme vyrazili na Tygří hlídky na kontrolu fotopastí a 6x jsme pozorovali divoké orangutany! Mimořádné štěstí je zavedlo k pozorování nejen našich Rafflezií, ale dokonce někteří z nich viděli u Batu Katak i nejvyšší květ světa Zmijovec (Amorphophallus titanum). V táboře Green Camp dobrovolníci pomohli natřít nové střechy na zeleno (jak jinak). Všichni zúčastnění se skvěle zapojili do společné práce v táboře, mnoho zúčastněných dívek se učilo vařit v pralesní kuchyni, kde jim byla trpělivou učitelkou Zuzka a posléze i pekař amatér s výsledky profesionála, Petr Coubal. Výsledky z rozmístěných fotopastí budou uveřejněny později.

Invalid Displayed Gallery

Všem zúčastněným děkujeme za pomoc na ochraně deštného pralesa a za otevřené duše ve prospěch divoké přírody a zvířat. Bylo nám ctí se s vámi setkat a věříme v pokračování spolupráce a těšíme se na setkání v ČR nebo opět na Green Life na Sumatře.  Díky!!!