Soukromá česko-indonéská přírodní rezervace Green Life dosáhla magických 40 hektarů a než jsme se stačili rozkoukat, tak se opět rozšiřujeme. Ali Rusli dorazil s možností o vykoupení 6ti hektarů navazujících na Green Life I.

doklady_72

Dlouho očekávaný pozemek hned vedle vstupní brány od řeky Berkail se konečně nabídl ve prospěch jeho záchrany ve prospěch přírody. Díky tomuto pozemku budeme mít důležité ohraničení rezervace, které vede středem hřbetu směrem na kopec k rozhledně.

doklady_70

(Výhled z nového pozemku dolů do údolí, do jedné z částí rezervace Green Life. Nový pozemek je svah dolů, v pozadí kopce národního parku Gunung Leuser). 

Během týdne bychom měli podepsat smlouvu u notáře v Kuala na Sumatře a od toho okamžiku budeme moci s pozemkem nakládat dle libosti, tedy jej označit a zapojit do naší ochrany. Celková cena pozemku činí 30 milionů Rp za hektar, tedy 180 milionů Rp (350.000 Kč). Prvních 60.000 Kč bylo již odesláno z transparentního účtu ZACHRAŇ PRALES a tato záloha rozšíří pozemky rezervace na 46 hektarů. Doplatek bude třeba zaplatit do konce roku 2016.