Máme za sebou další ročník Green Life Párty, který se opět vrátil do osvědčeného rekreačního střediska Úsvit u Vanova na Vysočině. Účast byla hojná a akci navštívilo v průběhu víkendu cca 110 – 120 lidí. Stravování opět zajistila rodina Hudrlíkových, kteří se celý víkend starali o naše žaludky.

Pátek byl ve znamení promítání filmu z Ruska a seznamovacího večírku, který skončil kolem čtvrté hodiny ráno. Hned první večer zasvištěly vzduchem čtyři sudy pelhřimovského piva Poutník, takže jsme museli v sobotu ráno dokoupit dva sudy piva z telčského pivovaru.

Nádherná sobota byla ve znamení fotbalového utkání, kde se na hřišti setkali zástupci snad všech generací. Hřebem odpoledne byla krásná přednáška Jany Půlpánové o bezobalovém nakupování a stylu života. V průběhu celého dne probíhalo rituální tetování symbolu Green & Blue ve staroslovanské hlaholici v podání špičkového tatéra Míry Přidala.

 

Večer byl zahájen seznámením se členy projektů a promítáním filmu z fotopastí, včetně seznámení s monitorovacím mezinárodním projektem Oko Ze-Mě, který bude zahájen od roku 2019 a bude se odehrávat na pěti kontinentech po dobu pěti let. Společenský večer pokračoval veselou tombolou a divokou dražbou na podporu projektů Green Life a Blue Life. Na závěr se lidé seznámili s vizemi Marka a Tonyho ze Slovenska o rozjetí ekoturistického programu v Ugandě a s hostem z afrického Gabonu, který přislíbil přednášku o této úchvatné a těžce zkoušené zemi u afrického rovníku na příští akci Green Life Párty, která proběhne 12.-14.10. 2018 na Vysočině.

 

Nakonec se celý večer natolik protáhl, že jsme nestihli rozbalit bubny pro noční bubnování u ohně, což musíme příště dohnat a napravit. Celý společenský večer končil v pět ráno u dohasínajího ohniště za zpěvu ptáků a vycházejícího slunce. Nedělní dopoledne bylo ve znamení úklidu, loučení a poledního odjezdu.

Děkujeme všem za účast a podporu. Výtěžek z celého víkendového dění činil pro projekty Green Life a Blue Life 75 534 Kč a 390 Euro + nové 3 fotopasti po 3 800 Kč, jedna “hmotná” fotopast rovnou od Dáši a ze pár kusů prodaných triček a mikin.

Suma sumárum, velmi povedená akce, za kterou Vám moc děkujeme a těšíme se opět na setkání ať už na podzim, nebo zase v červnu 🙂