V průběhu podzimu čeští a slovenští ochránci deštných pralesů opět zabodovali. Celkem se očekává, že se do konce roku 2017 vybere přibližně 580 000 Kč. 360 000 Kč je určeno na doplatek 7.5 ha pozemku u rezervace Green Life I a předposlední splátku na Green Life III v údolí řeky Sekelam. Tato suma byla odeslána 23. 11. 2017 jako dárek Zemi a pralesům. Zbytek peněz, tedy nějakých 220 000 Kč je určeno na jednorázové vykoupení pozemku mezi oběma částmi rezervace, kterému říkáme “U dědy kaučukáře”.

Je to mimořádně důležitý pozemek, kde operuje děda, který je nesmírně rušivým elementem pro divoká zvířata. Je starý a poloslepý a už léta hledá někoho, kdo by to koupil, ale jeho cena byla příliš vysoká. Jediní, kdo ji jsou ochotni zaplatit, jsme my. Celkem se jedná o sumu mezi 280 000 – 300 000 Kč, což je velice drahý kus půdy, jenže v létě 2017 se sem stahovali orangutani na kaučukové plody a hrozilo jim nebezpečí od lidí. Navíc je na pozemku několik obrovských durianových stromů, na které krom orangutanů chodí i další nádherná zvířata, včetně cibetek. Náš úkol je tedy jasný! Vykoupit, zbourat kaučukářskou chajdu a vrátit toto území divočině! Součástí pozemků je asi 1 ha pozemek s primárním pralesem, který leží přímo na hranici s NP Gunung Leuser a jedná se nádherný úsek budoucí rezervace Green Life. 

Díky všem, kteří podporují unikátní a nadčasovou myšlenku Green Life vykupování pralesa dříve, než ho ti druzí nenávratně zničí!