Dne 9.1. 2016 se v Havířově uskutečnil v jazz clubu benefiční koncert na záchranu deštných pralesů. Sešli se zde stejně smýšlející lidé, kterým není osud zelených plic planety a ohrožených druhů zvířat lhostejný, aby podpořili snahu muzikantů, kteří se rozhodli podpořit projekt Green Life a rozšíření stejnojmenné česko-indonéské rezervace. Iniciátorem celé akce byla veganka a zpěvačka Marie Glatzová, která v roce 2015 absolvovala dobrovolnický program na Sumatře a zapojila se aktivně do ochrany tropického deštného pralesa a tygrů sumaterských.

Umělci, kteří podpořili benefiční koncert svým vystoupením: Zpěv: Tereza Macošková, Marie Glatzová; kytara: Artur Bobek; bicí: Daniel Bura; basa: Jakub Říčan; klavír: Adam Farana; klávesy, saxofón: Zbyhněv Glatz; příčná flétna: Natálie Kleisová

Reakce lidí byla úžasná a všichni projevili zájem o danou problematiku záchrany deštných pralesů. Marie Glatzová plánuje další koncerty a pravděpodobně i za hranicemi Moravsko-slezského kraje. Benefiční koncert přispěl na projekt Green Life částkou 15.520 Kč, což je suma na vykoupení a záchranu 17.2 aru = 1.722 m² pralesa. Tato rozloha pralesa dokáže denně vyrobit kyslíku pro 1.722 živých bytostí na Zemi.

Za projekt Green Life a planetu Zemi všem umělcům a návštěvníkům hluboce a upřímně děkujeme!