V únoru 2018 se na okolních pozemcích rezervace Green Life rozezvučely dvě motorové pily a než jsme zjistili, čí jsou pozemky, tak dvěma dřevorubcům padlo za oběť 24 stromů v Medvědí rokli a na hřbetu pod kempem rezervace Green Life I. Majitel Čoles o tom nic netušil a vše měl na svědomí jeho chamtivý bratr, který propadl hazardním hrám. Navíc se zvedla cena dřeva na trhu, takže reagoval na bezohlednou poptávku trhu a bratrovi svůj záměr zatajil. Čoles nám slíbil, že nehodlá stromy kácet a že by se rád stal součástí našeho programu Green Life a my dostali jeho 65 ha území pod správu, kontrolu a hlídkou činnost.

Důvodem jeho osvícení je dlouholeté manželství s o mnoho let starší francouzskou Alex, která toho času žije ve Francii a chová koně. Skutečnou morální majitelkou pozemků je vlastně ona. Celý dřevorubecký incident dokončilo Čolesovo povolení pokácet ještě 3 stromy v plantáži a pak je přislíben konec řádění pil. Měla to být kompenzace dřevorubcům za ukončení kácení. To znamená, že řešíme další rozšíření ochranného území ekosystému Leuser na hranicích s NP Gunung Leuser.

 

Též navrhujeme možné odkoupení na 5ti letý kontrakt s 200 miliony Rp ročních splátek, ale zde se čeká na rozhodnutí Alex. Tím navrhujeme cenu  1 miliardu rupií ( 1,6 milionu Kč). Uvidíme zda tento návrh bude akceptován. Zda se to podaří, či nikoliv zatím nevíme, ale faktem, je že od poloviny března 2018 se naše působnost ochrany území rezervace Green Life a nově partnerských pozemků, rozšiřuje na 172,3 hektarů a dále je zde nabídka dalšího majitele v údolí Green Life, který nabízí k odprodeji 5 hektarů mezi GL1 a GL2.

 

Nevím, zda to cítíte jako my, ale přírodě zvoní hrana a naše rychlost, či odvaha konat nesmí být narušena pochybnostmi a vystrašeností. Příroda a zvířata volají o pomoc a my už nemůžeme mít hlavu vraženou v písku, či v horším případě v zadnici těch, kteří přírodu ničí a zneužívají k obohacování se.

K dohodě došlo 11. března 2018 v Tygřím domě.