LICENCE BANGKARU – CHRÁNÍME 6 900 HA PRALESA, ŽELVÍCH PLÁŽÍ A POBŘEŽNÍCH VOD

 
28. února 2019 získala naše partnerská organizace NGO Save Aceh Nature v Acehu na Sumatře vládní licenci na ochranu ostrova Bangkaru, který je unikátní státní přírodní rezervací v souostroví Pulau Banyak v Indonésii.  Spolek Prales dětem tak přímo podporuje a spolupracuje na ochraně tohoto území, zřizuje zde proti-pytláckou hlídku Blue Patrol, jejímž poradcem se stává Zbyněk Hrábek, který opouští po 3 letech projekt Green Life a Tygří komando, aby své zkušenosti úročil na dalším bitevním poli o záchranu ohrožených živočišných druhů a ekosystémů. Máme v rukách 6 900 ha nížinného deštného pralese s endemickými druhy ptáků, 1,4 km unikátního želvího kladiště na Amandanga beach, či 500 metrové ochranné pásmo pobřežních vod kolem Bangkaru.
 
K 1. dubnu 2019 se zde vyloďuje Blue Patrol a zahajujeme naši další neuvěřitelnou cestu ochrany divočiny ve světě. 
 

Abychom dokázali tuto činnost financovat, tak potřebujeme měsíčně a celoročně na dalších 5 let 500 stálých přispěvatelů na transparentní účet

ZACHRAŇ ŽELVU – 2901151729 / 2010 

 
 

Pojďte do toho s námi a ukažme světu i lidem kolem nás, že když dokážeme spolupracovat, tak dokážeme velké věci v ochraně přírody bez systémových institucí.