Vážení Ochránci tygrů, slonů, orangutanů a deštného pralesa, mám pro Vás obrovskou pozitivní, až nečekanou zprávu… Beranidlo se poněkolikáté dotklo brány, panty povolily a naše jednotka Green Life se ocitla za branami hradu… po dvou letech obléhání nedobytného hradu správy národního parku Gunung Leuser jsme téměř zvítězili…
9. dubna 2016 přišel e-mail ze Sumatry od Zbyňka Hrábka, správce rezervace Green Life a dozoru nad Tygřím komandem. Tyto informace jsou více než úžasné! Náš tým Ali Rusli, Aril a Aju se vrátili z Medanu z hlavní správy NPGL s těmito informacemi:
 • Můžeme se stát součástí celoplošné ochrany NPGL na Severní Sumatře i v Acehu ve spolupráci se všemi neziskovkami na ochranu přírody a národním parkem Gunung Leuser. Celý návrh se dlouhodobě připravoval na ministerstvu, tedy nebylo možné získat informace dříve, než byl projednán.

NÁVRH SPOLUPRÁCE OD NPGL NAŠÍ INDO-ORGANIZACI YHUA:

 • Společné proti-pytlácké hlídky pod záštitou správy NPGL – Minimálně 2 akce za rok, ale budeme oslovováni s více nabídkami hlídek – Akce minimálně 7 a maximálně 14 dní
  • Některé akce budou předem ohlášené, jiné nikoli. Akce může být vyhlášena dle potřeby z       obou spolupracujících stran.
  • Akce se budou odehrávat na celém území NPGL, tedy i v Acehu.
  • Transport hradí NPGL a máme na výběr, jak se přepravíme. Pokud autem nebo motorkou, tak zaplatí NPGL benzín.
  • Jídlo hradí NPGL po dobu akce všem členům.
  • Výplaty strážcům hradí NPGL, výplaty našim členům komanda hradíme my.
  • Do akce musíme poslat minimálně 3 členy komanda,  2 strážci se zbraněmi, 2 beze zbraně, v případě potřeby více lidi zajišťuje NPGL, každá akce má svého velitele z NPGL
  • Report z akce zajišťuje vedoucí týmu
  • Celá akce musí být zanesena v GPS
  • Smlouva bude určena na 2 roky a pak se uvidí
 • Naše samostatné proti-pytlácké akce Tygřího komanda
  • Každá akce musí být na správu NPGL nahlášena předem, stačí e-mailem
  • Fotopasti můžeme rozmisťovat kdekoli (i v Acehu) a kolik chceme v NPGL, musíme nahlásit souřadnice a počet
  • Všechny vstupy do NPGL pro členy tygřího komanda, včetně členů Prales dětem jsou zdarma
  • Pokud bude třeba, lze si vyžádat podporu strážců NPGL na hlídkách
  • Všechny nalezené důkazy o pytláctví, či zabavené ptáčky musíme odevzdat na správu NPGL
 • Tygří komando projde specializovaným kurzem o práci s fotopastmi

Přátelé, nyní se čeká na moje odsouhlasení a já říkám velké a nadšené ANO!!!! Jdeme do toho! Nyní budeme potřebovat každého z Vás, kdo se bude chtít stát členem virtuálního Tygřího komanda.

Každý získá roční certifikát příslušnosti k Tygřímu komandu. Členství v tomto komandu, bude stát členský příspěvek 1.000 Kč za rok (SPECIÁL pro firmy 20.000 Kč – měsíční náklady na výplaty Tygřího komanda), a člen bude mít nárok získávat důležité informace a nejkrásnější fotky z akcí a fotopastí, stanete se důležitou součástí Tygřího komanda, které bude udržovat naši jednotku v akci.

Pro členy virtuálního Tygřího komanda bude možno se akcí též zúčastnit dle daných podmínek NPGL přímo na Sumatře. Potřebujeme alespoň 300 členů virtuálního Tygřího komanda a budeme společnými silami chránit tygry, slony a orangutany nejenom v naší rezervaci, ale budeme zasahovat i n NPGL a to ve všech jeho oblastech.

Udržte nás celoročně v akci! Tohle je sen! Sen všech opravdových ochránců přírody a zvířat s duší bojovníků, kterým není lhostejný osud divokých a ohrožených zvířat na Zemi! Pojďte do toho s námi!

NYNÍ SE ČEKÁ NA PODPIS SMLOUVY MEZI NPGL V MEDANU A ALI RUSLIM, PŘEDSEDOU NAŠÍ PARTNERSKÉ NEZISKOVKY YAYASAN HUTAN UNTUK ANAK (PRALES DĚTEM).

TRANSPARENTNÍ ÚČET – TYGŘÍ HLÍDKA: 2600885307 / 2010