Dne 11. dubna 2018 získala naše partnerská organizace YHUA kompletní vládní licenci SMART PATROL, včetně podpisu z Jakarty, která nám umožňuje po dva roky oficiálně monitorovat a zároveň strážit území NP Gunung Leuser mezi oblastmi Bukit Lawang až po Berastagi.

 

Čeká nás mimořádná cesta ochrany nejohroženějších druhů zvířat se zaměřením na tygry sumaterské. Naším velkým úkolem je též monitorování a ochrana slonů sumaterských a nevyslovitelný sen o zdokumentování nosorožce sumaterského. Veškerá získaná data budou předávána Správě NPGL v Medanu a naše práce bude sloužit odhalování pytláctví a jeho potlačování.

Tímto chceme poděkovat všem sponzorům fotopastí, včetně 33 partnerských škol NEPZ, které mají své školní fotopasti na programu Oko tygra. Velký dík směřuje ke sponzorům FOTOPAST.CZ a ARMED s.r.o., kteří již po 2 roky společně s námi podporují monitorování deštného pralesa a strážní činnost v rezervaci Green Life i národním parku.

Nyní se nám otevírá brána k oficiální ochraně NP Gunung Leuser a jeho unikátní fauny. Zároveň se rýsuje možnost další mezinárodní spolupráce s International Ranger Federation, na jehož členství čekáme v následujících měsících.

Pokud máte zájem sponzorovat tuto proti-pytláckou cestu, tak jste vítáni vy i vaše firmy.