Čtvrteční den byl prosycen neuvěřitelnou atmosférou. Hned od rána byl vzduch doslova napěchován pozitivní energií. Nejdříve jsme měli přednášku NEPZ na malé základní škole v Písečné, kde se nejenom děti, ale také paní ředitelka zapojila do podpory projektu Green Life a darovala ze svého 500 Kč na záchranu pralesa. Další přednáška se odehrála ve škole ve Vápenné a opět skvělé děti, kantoři a krásný nádech pokračující spolupráce.

To však nebylo pro tento den zdaleka všechno. Teprve nás čekalo setkání s pěveckým dětským sborem z Rychnova nad Kněžnou, který společně s hudebními pedagogy – Lucií Cabalkovou a iniciátorkou i autorkou písně “Hurá do pralesa”, paní učitelkou Martinou Volfovou, nazpívaly hymnu pro Green Life.

Naše očekávání se naplnilo na 100%. Úžasný kolektiv dětí, výborní učitelé, krásné prostředí, setkání s členy Podorlického fanklubu na podporu projektu Green Life, to všechno bylo nádherné a nezapomenutelné. Poté, co nám totiž přišla e-mailem hymna “Hurá do pralesa”, jsme okamžitě nalezli jediný volný den, který máme až do odletu 4.12., a nabídli Martině Volfové osobní setkání s dětmi a jejich fanklubem. Cítili jsme to jako naši morální povinnost.

Nakonec se setkání neuvěřitelně povedlo. Představení projektu Green Life začínalo v 16:15 a my odjížděli z Rychnova nad Kněžnou úžasně naladěni i unaveni v 20:45 hodin večer. Děti nám na závěr nejen zazpívaly hymnu Green Life naživo, ale navíc se pustily do vykupování svých prvních metrů pralesa a podařilo se jim přispět na jeho záchranu částkou 1.422 Kč, čímž zachránily 158 m² pralesního území ve prospěch naší společné rezervace Green Life na Sumatře.

Děkujeme všem z Rychnova nad Kněžnou, Podorlickému fanklubu Green Life, pedagogům, speciálně paní Lucii Cabalkové a Martině Volfové, ale největší dík patří všem úžasným dětem z dětského pěveckého sboru. Již nyní se těšíme na další setkání a pokračující spolupráci.