Přátelé, nikdy by nás nenapadlo, že budeme zviditelňovat mezinárodní Den ptactva, ale skutečnost je taková, že se to projektu Green Life nesmírně týká. Již několik let narušujeme pytlácké aktivity “ptáčkařů”, kteří chytají ptáky v deštném pralese do sítí za účelem prodeje překupníkům, kteří je posléze prodávají koncovým zájemcům (rádoby chovatelům) nebo dalšímu stupni překupníků, podílejících se na národním (indonéském) nebo mezinárodním obchodu se zvířaty.

 

Tímto bych chtěl vyzvat všechny eticky smýšlející občany, aby se nepodíleli na obchodování s divokými druhy zvířat a to nejenom s ptáky. Žádné zvíře si nezaslouží život v klecích, či voliérách jen pro lidskou zábavu a zvrácený pocit vlastnictví. Zároveň bych chtěl požádat všechny rodiče a děti, aby nenavštěvovali místa, kde se zajetí zvířat a tentokrát především ptáků, stalo lukrativním byznysem (zverimexy, ZOO atd.)

S úctou ke všem opeřencům, kteří obývají planetu Zemi a byli přírodou obdarováni křídly a peřím. Tento dar evoluce dostali proto, aby mohli létat a nikoli sedět, či poletovat celý život v zajetí klecí a voliér.