Na konci července s námi vyrážel na sumaterskou projektovou cestu filmařský tým nadějných absolventů filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku.

 

Jmenovitě se jednalo o Jakuba Charváta, Matěje Dubenského, Jiřího Šmída, Tomáše Gracha a Adély Hodinovou, kteří měli 46 dní na natočení filmového materiálu pro televizní pořad Nedej se (26 minut – prosinec 2017) a studentského filmu o projektech Green Life a Blue Life (více než 60 minut – 2018).

 

Během celého natáčení se tým pohyboval v divočině deštného pralesa, na ostrovech Pulau Banyak v Indickém oceánu a získával materiály z dobrovolnických programů Green & Blue, protipytláckých aktivit, či úředních jednání o ochraně indonéské přírody.

 

Natáčeli v těžkých klimatických podmínkách, utopili několik technických zařízení, prošli si střevními obtížemi i drobnými poraněními. Pracovalo se s nimi velmi příjemně, i přes fakt, že nás místy zdržovali od práce, ale vzhledem ke skutečnosti indonéského gumového času to naše plnění úkolů nijak výrazně nenarušilo. Za jejich práci, přístup a obohacení projektové i duševní děkujeme :).

Všichni se těšíme na výstup v podobě filmu, který bude zařazen do televizního vysílání před Vánoci 2017 v posledním letošním pořadu Nedej se. 

Těšte se s námi.