K velice zvláštní akci došlo v neděli 14. června 2015 od 14 do 17 hodin v OC Chodov. Milan Jeglík předstoupil před procházející nákupčí v obchodním centru a začal jim sdělovat do mikrofonu důvody ochrany deštných pralesů a ohrožených druhů zvířat. Reakce lidí byly různé, ale vesměs vůbec nechápali, co se to v OC Chodov děje.

Slova o pokoře k planetě, či nutnost se aktivně zapojit do ochrany deštných pralesů a tygrů, v mnoha lidech vyvolávala nechápavé pohledy. Některé starší ročníky se mračily a doslova výhružně kroutily hlavami, jestli jsme se náhodou nezbláznili, že jim narušujeme klid jejich nakupování a nedělní obchodní mánii. I přesto si od nás několik desítek lidí vzalo letáčky a se zájmem slibovali, že se mrknou na web. Dokonce za námi přišly prodavačky u obchodu Armani, darovaly na záchranu pralesa 400 Kč a slíbily, že budou přispívat a šířit dále, což byl krásný moment.

Tato akce s promítáním na televizi se uskutečnila u příležitosti otevření výstavy fotografií, které budou po dobu 3 měsíců propagovat projekt Green Life v OC Chodov. Budete-li v v tomto obchodním centru na nákupech, tak rozhodně nevynechejte příležitost shlédnout překrásné fotografie na polepených panelech, které nám vytiskla firma Canon, jakožto sponzorský dar. Výstavu naleznete v 1. patře hned nad jezdícími schody u vstupní brány D před obchodem Mark & Spencer.

Celá fotografická výstava byla zorganizována v rámci akce EKO SE NOSÍ, která byla v OC Chodov právě zahájena. Děkujeme Katarině Král z firmy Czech Labels & Friends, která nám celou výstavu zprostředkovala. Poděkování patří též firmě CANON za tisk bannerů, firmě PRESTIMA, spol. s r.o.  za zpracování grafiky a OC Chodov za poskytnutí prostorů výstavy.

vystava_chodov_15 vystava_chodov_8