Po kratší odmlce se opět hlásíme ze Sumatry a tentokrát s úžasnými novinkami!!!

1. Kemp Green Lide 2 je úžasný, krásný, velice prostorný a nachystaný na Vaše návštěvy 🙂 …už vymazlujeme i kuchyni, která jede v plném proudu, aby uživila 10 dobrovolníků a nás dva s Milanem.

2. Místo na jedny z největších květů světa se potvrdilo a tak Vám s radostí oznamujeme, že asi 1,5 h od kempu 2 je ona liána, na které kvetou květy RAFFLESIE. Když jsme tam byli asi před 4mi dny, tak 1 květ krásně kvetl, druhý se otevíral, 3mu květu zbývá do otevření tak den, a dalších 10 poupat bude vykvétat minimálně až do srpna, takže věříme, že tyto nádherné květy uvidí každý, kdo k nám teď dorazí!!!… dokonce kvetou i ve vzduchu přímo na liáně …prostě paráda a nádhera, až to vypadá tak nepřirozeně 🙂

3. Včera večer při noční návštěvě koupelny 2 dobrovolníci narazili u řeky Sembelang na OUTLONĚ VÁHAVÉHO!!!! Zrovna slézal z větve a byl od nich asi 4 metry…divoký a nádherný outloň váhavý 🙂

5. Dne 7. července Milan a Ali byli ve vesnici Batu Katak a doplatili zbytek peněz za pozemek pro Tygří dům. Tedy od 7. července je pozemek náš a nezbývá než začít s projektem a postupně zajišťovat penízky na výstavbu jedinečného výchovně-vzdělávacího centra TYGŘÍ DŮM ve vesnici BATU KATAK!!! Všem zúčastněným děkujeme za pomoc s zajišťováním financím na výkup pozemku!!!

4. dobrovolnický program je v plném proudu a zatím si to všichni až na pár drobných nemocí úžívají a my také. Práce v táboře jako vysekávání porostu a kaučuků v kempu 2, dodělávky v kuchyni, monitorování v pralese na pytláckých stezkách (byl zničen jeden další pytlácký přístřešek), kontrola fotopastí a výměna SD karet, čištění stezek a dnes došlo i na zásobovaní potravinami, které zítra neseme do obou kempů.

Děkujeme všem za podporu a těšte se na další novinky z projektu Green Life. Buďte s námi a krásné léto, Zuzana.