Krásné počasí, úžasní lidé, nádherná atmosféra, skvělá zábava a obrovská podpora projektu Green Life. Takto bychom mohli vyhodnotit letošní Green Life Party, která se uskutečnila ve dnech 6.-8. května 2016 v rekreačním středisku Úsvit ve Vanově na Vysočině. Tentokrát se nás zde sešlo cca 140 lidí!!!

V pátek jsme se sjeli ze všech koutů České republiky i Slovenska, abychom se setkali s příznivci projektu Green Life a také se seznámili s mnoha novými tvářemi, především dobrovolníky, kteří se chystají do rezervace na Sumatru.

Po úvodním slovu a přivítání byl zahájen koncert kamarádské kapely Zpocená Myš, kde nám zahrál Libor a Mira, za účasti bubeníků a zvuků tamburin. Pivo Poutník teklo proudem, stejně jako výborné víno z Jižní Moravy. Skvělý večer končil ve 3 ráno.

Sobotní ráno bylo opět nádherné. Postupně jsme se sešli na snídani, kterou nám připravili přátelé ze Šambhaly z České Lípy, kteří po celý víkend zajišťovali výborné stravování ve veganském stylu, na němž si pochutnali i masojedi. Hned od rána probíhaly akce na stanovištích. Byla zde sebeobrana (Tom z Holešova), jóga (Hanka z Holešova), základy střelby (Ivan z Armedu z Prahy), bubnování (Aleš z Holešova) a také jsme si zahráli chlapi s kluky fotbal. Celá sobotní akce se nesla v duchu pohody a zájmu o nové činnosti. Mnoho lidí využilo krásné prostředí okolní přírody s rybníkem a lesy, aby si odpočinuli, či rekreačně zasportovali. Přítomnost dětí a psů dala celé akci nádhernou rodinnou atmosféru, která je tak příznačná pro Green Life Party.

V odpoledních hodinách proběhla akce Růžový myslivec a také se sešla téměř kompletní parta nové vznikající neziskovky Oceán dětem, aby zvolila svého předsedu, místopředsedu a účetní.

V sobotu po 18 hodině byla zahájena hlavní akce, tedy promítání a přednáška o projektu Green Life a Blue Life. Příznivci Green Life se dozvěděli veškeré novinky z rezervace, Tygřího domu, či z akcí proti-pytlácké hlídky Tygří komando. Lidem byl představen vznikající projekt Blue Life v souostroví Pulau Banyak na Sumatře.

Poté následovala tombola, na kterou většina hostů přinesla nějakou cenu. Hlavní cenou byl poukaz na 3 týdenní dobrovolnický program na Sumatře, který vyhrála Monika Bucková.

Někteří z výherců darovali své výhry do následující neplánované dražby, jejíž výtěžek přinesl projektu Green Life finanční částku, z níž bude zakoupeno 5 fotopastí pro následující 2 letý monitorovací program OKO TYGRA v NP Gunung Leuser.

Po dražbě jsme se všichni přesunuli k připravenému táborovému Avatarskému ohni, kde se bubnovalo, zpívalo a hrálo na kytaru. Celá sobotní akce vyhasla během brzkého nedělního rána.

Nedělní dopoledne se neslo v duchu slunce, úklidu, loučení a skvělého pocitu z nových přátelství a souznění duší, které se ztotožňují na ochraně planety Země, pralesů, oceánů a divokých zvířat.

V rámci akce se podařilo vybrat celkovou částku po odečtení všech nákladů 50 327  Kč a 1 690 Euro.

( přátelé Holešov: 3 500 Kč, Tombola 7 291 Kč, Dražba 11 000 Kč, Reklamní předměty 5 700 Kč, Výtěžek z Vanova ze vstupného 17 723 Kč, bývalí kolegové od policie 5 113 Kč, přátelé ze Slovenska a spol. 1 690 Euro)

Děkujeme všem za účast, obrovskou podporu, spolupráci a krásný Green Life Party víkend ve Vanově na Vysočině.

Už nyní se těšíme na další ročník 2017!!!