V minulých dnech jsme měli opět na pilno. Proběhlo několik veřejných přednášek, které otevřeli jarní promítací šňůru nejdříve v Chomutově, pak v Mostě, dále jsme pokračovali do Kyjova a ukončili to v Brně u Třech ocásků. Každý den jsme byli ve školách s projektem NEPZ. Nádherný víkend jsme v sobotu završili přednáškou v Pacově na Dni Země, který zde organizovali naši přátelé z ČSOP, kteří vedou Mladé ochránce přírody.

 

I přes nádherné počasí a geniální nápad uspořádat Den Země v zámeckém parku nebyla účast vysoká dle představ a lidé opět přesvědčili, že je životní prostředí příliš netíží. Místo toho bylo nabyto na motokrosových závodech jen o pár kilometrů vedle, kde si lidé dozajista užili přemíry hluku a výfukových plynů. Prostě Den Země, jak má být :). Jak říká pan Cílek: “Mainstreamová veřejnost je již dávno mrtvá, jen o tom ještě neví.” 

Díky všem, kteří se zúčastnili společně s námi některé z akcí a budeme se s vámi těšit naviděnou v následujícím týdnu, kdy bude promítání a posezení v úterý Teplicích ve Fokusu od 18 hodin, či o den později v Děčíně v čajovně Ve vlnách.