Dnes jsme měli přednášku v Ekoškole Povrly na Ústecku. Skvělá škola, skvělí žáci a výborné vedení a učitelé. Byli jsme tam již 5x s projektem NEPZ a na základě několikaleté skvělé spolupráce jsme se dopracovali k zajímavému výstupu. Na projektovém dni zaměřeném na palmový olej se mnoho rodičů i pan starosta dozvěděl o zhoubě palmového oleje.

Dnes se do školy dostavili zástupci nadnárodní společnosti UNILEVER, aby dětem, škole i nám sdělili výhody a důležitost používání palmového oleje pro lidstvo. Snažili se nám sdělit, že je pro nás zdravý, no prostě lhali všem přítomným do očí.

Navíc zcela vynechali hrozbu ničení deštných pralesů a vymírání živočišných druhů díky pěstování palmy olejné. Prostě, jako by tato temná stránka palmového oleje téměř neexistovala.

Není ani tak důležité, co se snažili sdělit nám i dětem, spíše bylo důležité, co se děti snažili sdělit jim! Více se dozvíte o této akci na našem webu později, ale podívejte se, jak děti samy ztvárnily problematiku palmového oleje ve svém filmu, který byl dnes promítnut Unileveru na půdě školy. Stejně tak jsme na Unilever apelovali my s naší prezentací a výzvou k odpovědnosti k planetě Zemi a naší blízké budoucnosti.

Nedělejme si iluze, že by naši společnou výzvu vyslyšeli, ale dozvěděli se, že se rodí nová generace, která jim jejich lži nebaští a zločiny nepřehlíží!