Po roce a půl jsme se vraceli do Svinar u Hradce Králové, abychom se zde opět setkali s místními v hospodě U Karla. Tato nádherná klasická česká hospůdka vyzařuje přátelskou atmosféru, kterou jen dotvářejí její štamgasti. Skvěle zorganizované akce se jako vždy chopil Lubíno, zkušený potápěč a dlouholetý návštěvník Indonésie. Perfektní příprava, natištění plakáty, rezervační vstupenky a informační pod tácky v hospodě dávaly tušit, že to bude velké. Začátek společenského večera byl hlášen na 18 hodinu, ale již v půl šesté bylo plno.

Postupně se trousili další hosté a hospodský Karel musel shánět více a více židlí. Nakonec se počet návštěvníků ustálil na asi 90 lidech. Hospoda praskala ve švech a obsluhující personál měl co dělat, aby prokličkoval mezi desítkami židlí, mezi stoly a všude přítomnými hosty. Ve většině případů zde byl věk lidí přes 50 a více, mnoho z nich přes šedesát. Kolem nich se proplétaly malé děti a všichni očekávali začátek, který si vzal na starosti kdo jiný, než organizátor Lubíno. Poté se ujali večera Milan se Zuzkou.

V úvodu jsme zavzpomínali na Sulawesi a českou expediční loď Sea Lady, na níž Milan žil a velel 5 let (2008-2012) a Zuzka na ní strávila rok 2012. Poté se všichni dozvěděli o současných požárech v Indonésii, poněvadž česká i světová média tuto hrozivou skutečnost přehlížejí, doslova zatajují. Pokračovali jsme projektem Green Life a všemi jeho radostmi za poslední rok a půl, co jsme se s lidmi ve Svinarech neviděli. Na závěr hosté shlédli krásný film Planeta Zvířat.

Celý večer pak pokračoval v rytmu country. Z dobrovolného vstupného se vybralo 8.000 Kč a Lubino s Karlem od každého předem vybírali 50 kč, na zajištěné občerstvení, z něhož věnovali projektu Green Life 3.500 Kč. Celkový výtěžek ze Svinar, na podporu dokončení výstavby Tygřího domu, byl nakonec krásných 11.500 Kč. Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili a podpořili tak dobrou věc.