Vážení příznivci a dobrovolníci Green Life projektu. Množí se dotazy, zda u nás nehoří a já vám mohu sdělit, že nehořía ani by nemělo! Ohniska rozsáhlých požárů jsou od nás nejblíže 500 km a více, a mezi námi jsou nedozírné plantáže palmy olejné, které si jen tak shořet nenechají, to buďte bez obav. Současný požár je cílený zločin, který vymazal ze světa již dva národní parky Tesso Nillo a Bukit Tigapuluh. Nedozírné ekologické škody má na svědomí palmařský a papírenský průmysl!

Co se týká rezervace Green Life a národního parku Gunung Leuser, který leží na severní Sumatře, tak jejich nejlepší ochranou před zločiny je jejich náročný reliéf, tedy prudké svahy a hory, které nejsou vhodné k pěstování těchto průmyslových plodin. Až v současnosti skutečně oceňuji výběr místa naší rezervace, která leží na úpatí nádherných pralesních hor a má do budoucna skutečně reálnou šanci na zachování a to právě díky rezervaci Green Life, která vytváří nárazovou zónu mezi lidskou civilizací a rozsáhlými pralesy, které se nevyplatí vypálit, poněvadž tam není co pěstovat.

Tímto vám mohu sdělit, že nemusíte mít obavu o rezervaci Green Life a můžeme společně pokračovat v jejím smysluplném rozšiřování. Čím bude větší, tím bude NP Gunung Leuser lépe chráněn před pytláctvím a ilegálním dřevorubectvím. Chystáme se v následujícím roce též přikročit k jasným proti-požárním opatřením, které budou ryze preventivní, ale budou v případě potřeby funkční.

Můj osobní názor je takový, že NP Gunung Leuser v provincii Severní Sumatra, bude v budoucnu jedním z posledních míst, kde budou mít sloni, tygři, orangutani a další kriticky ohrožené druhy zvířat, naději na přežití.

 

Od ledna 2016 začínají dobrovolnické programy, tak se nelekejte, Green Life na vás čeká a máme před sebou obrovský kus práce. Naviděnou!