Zdravíme všechny příznivce projektu Green Life a přinášíme další nové zprávy.

Máme za sebou polovinu prvního dobrovolnického programu a už se udělalo kus práce.

V novém táboře se postupně vysekává obrost kolem chatek, začalo se s nátěry chatiček, kuchyně a jídelny proti termitům, monitorují se přilehlé a dosud neprobádané kopce kolem nového pozemku, abychom zjistili případné nové a zajímavé stezky zvířat nebo pytláků, kam se dají posléze umístit fotopasti. V těchto dnech právě probíhá čištění hranic NP Leuser a 2 dobrovolnice působí ve vesnici Batu Katak, kde byly započaty hodiny angličtiny pro děti ve věku od 5ti do cca 18ti let.

Po měsíci působení v novém táboře máme zjištěno, že kolem nového pozemku se s určitou pravidelností pohybují 2 – 3 skupinky gibonů, přímo nad kopcem je teritorium černých siamangů, kteří takřka obden hlučně oznamují „tento kopec je náš“ a už 3 x zde byli viděni orangutani hend na hranici NP Leusr a nového pozemku Green Life II. V údolí nad NP Leuser přelétávají zoborožci, v potůčku protékajícím přes náš nový pozemek je spousta stop od prasat, jelenů, muntžaků, byla tam viděla několikrát i želva kožnatka.

V rámci pobytu proběhlo několik dalších tygřích hlídek. Bylo nalezeno pár nových míst s odpadky, staré ohniště, skupina dobrovolníků našla ve své částí hlídky starý pytlácký přístřešek, který zničili. Jinak zatím žádná nová místa od pytláků.

Ačkoliv se nám zatím nepodařilo narazit na samotné pytláky, tak v tomto týdnu měla obchůzku skupinka rangerů z NP Leuser, kteří se vydali na 5ti denní patrolu do nitra NP Leuser a při cestě zpět 2x využili našich obou kempů na přespání. Úžasná akce se rangerům povedla během jejich minulé hlídky v národním parku, kde narazili na pytláky ptáků, kterým vypustili všechny jejich úlovky a pytláci byli předvedeni k výslechu. Jen tak dál!