Během pár dní od 21.3. do 15.4., kdy byla většina fotopastí v provozu, už teď můžeme s radostí a jistotou oznámit, že různorodost zvířat pohybujících se po rezervaci, je veliká a stálá. V každém koutku malé rezervace si najdou místo zástupci fauny z Národního parku.

Vynechám li zatím slony a nosorožce. Mimo fotografie, které jsou pořízeny, bylo spatřeno i několik druhů, které se zatím na fotopastech neobjevili jako např. Orangutani, Giboni, Kobra královská a jiné.

Tygří stopy jsme našli 50 metrů od kempu 2, kde sestupoval ze svahu. V této lokalitě je sestup tygra očekáván a po hranici rozmístěné dobré a funkční FP. Uvidíme, co přinese další měsíc. Některé pozice FP jsem doupravil podle potřeby dle pořízených záznamů.

Z monitoringu mám radost a za tři týdny se pořídila spousta hezkých záznamů. Budete mít na co koukat i se zasmějete 🙂 Na konci května bych rád rozmístil 5 FP do NPGL podobně jako posledně, ale upřednostnit Sekalam a migrační zónu slonů. Ještě uvidíme, co přinese hlídka na konci tohoto měsíce. Možná bychom 3 vzali sebou už tento měsíc po dohodě s tebou.
 
Zbyněk Hrábek
(Správce rezervace)