sumatra_leto_2015_119

Pohled do údolíčka nového pozemku (5 ha), který se od července stal 
součástí rezervace Green Life. Součástí pozemku je i pralesní chatička, 
která proběhla částečnou rekonstrukcí.

sumatra_leto_2015_120

Červenec 2015 se stal významným měsícem pro projekt Green Life a Spolek Prales dětem. Zatímco v roce 2009 jsme začínali se 4mi hektary zachráněného území na hranici s NP Gunung Leuser mezi řekami Berkail a Sembelang, tak v roce 2015 jsme v červenci dosáhli 50ti hektarů, tedy půl kilometru čtverečního česko-indonéské soukromé rezervace Green Life a první dětské pralesní rezervace na světě.

Pozemky jsou vykoupeny na základě notářských smluv na splátky, které budeme hradit do konce příštího roku. Pozemky vykupujeme na jméno našeho dlouholetého společníka a spolubojovníka na ochraně deštných pralesů, Ali Rusliho, který by měl dorazit do ČR na jarní promítací šňůru, abychom společně představili česko-indonéský projekt nejen české veřejnosti.

Do konce roku 2015 budou veškeré pozemky převedeny do dlouhodobého pronájmu Spolku Prales dětem.

Děkujeme všem zachráncům svého ARU pralesa, kteří se doposud do ZÁCHRANY PRALESA zapojili. Věříme, že nás bude stále více a dokážeme společnými silami změnit běh událostí v jednom překrásném pralesním údolí, které se stává velkým příkladem pozitivní spolupráce a kolektivního vědomí.