Když jsme zakládali rezervaci Green Life v roce 2009 a vykupovali první hektary deštného pralesa v nádherném údolí, tak nikdo netušil, že o 6 let později budeme chránit 33 ha soukromé česko-indonéské rezervace. V současnosti jednáme s dalšími majiteli sousedících pozemků a řešíme rozšiřování rezervace o dalších 5.5 ha buše s bažinkou s nádherným potokem.

Toto území je velmi důležité pro divoká zvířata a v letošním červnu zde probíhalo páření tygrů sumaterských. S dalšími majiteli jednáme o vykoupení 7 ha vzrostlého sekundárního pralesa a 1.5 ha pozemků buše s vysokou trávou.

Posledním zájmovým pozemkem aktuální současnosti je prales o rozloze cca 2 ha. Celková zájmová plocha k rozšíření rezervace Green Life tedy činí cca 16 ha, což by znamenalo zvětšení chráněné plochy na celých 49 ha.

Podzimem 2014 zahájíme kampaň Zachraň svůj prales, kdy se bude moci každý člověk zapojit do záchrany ekosystému Leuser. 80 Kč = 10 m², 800 Kč = 1 ar, 8.000 Kč = 10 arů a 80.000 Kč = 1 ha. Vykupované pozemky jsou napsány na indonéského partnera, který je Spolku Prales dětem pronajímá na 50 let s možností prodlužování.

V roce 2015 plánujeme založení vlastní firmy v Indonésii, která bude veškeré vykupované pozemky vlastnit na věky věků. Deštné pralesy jsou dědictvím všech živých bytostí, tedy i každého z nás. Zapojme se!