V neděli 4. 10. 2015 bylo v Brně v 15 hodin slavnostně otevřeno informační centrum a kancelář Spolku Prales dětem, který se zabývá ochranou deštných pralesů a ohrožených druhů zvířat, včetně vzdělávání dětí i dospělých o významu, ohrožení a aktivní ochraně divoké přírody.

akce_8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ještě před otevřením se natáčel rozhovor pro rádio Český Rozhlas. Po přestřižení oranžové pásky, symbolizující ochranu tygra sumaterského, se centrum zaplnilo hosty. Všichni se dozvěděli o možnostech spolupráce a podpory, o nově vznikajícím brněnském dobrovolnickém Green týmu a o plánovaných aktivitách spolku Prales dětem v Indonésii i v ČR.

Všichni si pochutnali na skvělém občerstvení, které bylo vegetariánské a veganské. Hned 5.10. 2015 bylo informační centrum otevřeno široké veřejnosti, tedy můžete je kdykoli navštívit od pondělí do pátku od 9 hodin do 17 hodin a dozvědět se více o projektu Green Life, výchovně vzdělávacím programu NEPZ pro mateřské, základní a střední školy a také o etickém potápění na ostrově Nusa Penida, kde Češi respektují podmořský svět a chrání mořské želvy na projektu Kura Kura. V kanceláři se na Vás těší nový čle spolku Prales dětem Norbert Švarc.

Děkujeme Tomášovi Kolouškovi za materiální i pracovní podporu při budování informačního centra Spolku Prales dětem, Mirkovi Přidalovi za nástěnnou malbu loga v oparu pralesa a vyhotovení venkovního nástěnného informačního baneru SPOLEK PRALES DĚTEM a Janě Černochové, která nám poskytla 4 palety na vyhotovení stolků. 

Všem moc děkujeme!

akce_11


akce_12

 

 

 

 

akce_13

akce_10