Velký zlom v našich proti pytláckých aktivitách přinesla Tygří dobrovolnická hlídka dne 24.8. 2014, kdy jsme narazili na 3 pytláky ptáků na vrcholovém hřebenu nad Green Life, hlouběji v NPGL.

Po této skupině paseme již půl roku! Nejdříve jsme našli jejich tábor s ptačími peříčky a žhavými uhlíky. Přístřešek jsme zničili a pokračovali dále po jejich stopách. Po asi hodině jsme je našli podle hlasů. Bylo téměř nemožné je najít, ale naše úsilí se vyplatilo. Najednou jsme stáli tváří v tvář pytlákům. Zuza jim chtěla odebrat ptáky, zatímco já důrazně sděloval, co zde činí, ale pytláci tasili mačety a postavili se na otevřený odpor. Nebyli jsme ve složení, které by risklo střet se 3 mačetami uprostřed pralesa, což se nakonec ukázalo jako velmi pozitivní. Přesvědčil jsem je ke schůzce mimo prales a včera 28.8. jsme se sešli na utajené schůzce v palmových plantážích u Bohoroku.

Nevěřil jsem, že přijdou, ale dorazili. Byli jsme tam já, Zuza, Ali, Riki a dobrovolník Iva Čenovská, která pořídila tyto fotky na Tygří hlídce. Podařilo se nám pytláky přesvědčit, že by měli hledat jinou cestu obživy a dali jsme jim alternativu, že mohou pracovat za plat pro nás, jako členové hlídky na ochranu NPGL. Zatím to vypadá, že přijali a od 3.9. do 6.9. jdou s námi na první proti pytláckou hlídku Green Patrol. Jsou velmi dobře znalí terénu, pralesa a jejich znalosti by mohli být pro nás velmi zajímavé, navíc znají další pytláky, mají přehled o překupnících, tak uvidíme co se z toho vyklube.

Je to pokus, pokus nápravy, reinkarnace bez smrti a je to velmi silný lidský příběh. Držte palce, aby vyšel nejen nám, ale také jim, jejich rodinám a dětem.

Zítra budeme jednat o osudu těchto 3 lidí se správou NPGL a budu se snažit prosadit, aby dostali šanci. Je to příběh, do kterého se můžeme zapojit všichni. Pokud je máme zaměstnat, tak budeme potřebovat další finance (12.000 Kč/měsíc) na uživení této trojice nešťastníků, kterým umožňujeme najít alternativní cestu a začít znovu.

Pokud vás bude tento dramatický a silný lidský příběh zajímat, tak se můžete připojit. Více se dozvíte během září na webu a na přednáškovém turné od října do poloviny prosince po celé ČR. Bude vytvořený speciální transparentní účet na proti pytláckou hlídku Green Patrol. Díky