Uplynulý týden jsme s projekty NEPZ a Green Life zavítali do severních Čech, kde jsme absolvovali sérii přednášek pro děti a mládež na mateřských, základních, středních a vysokých školách. Byl to velmi náročný týden, kdy jsme od pondělí do pátku jeli na plné obrátky od rána do večera. V pondělí nás čekala škola v Nymburku a odpolední přednáška na UK na pedagogické fakultě v Praze. Přišlo jen pár studentů. Již delší čas se ukazuje, že o projekt Green Life není příliš mnoho zájmu na vysokých školách a to možná i proto, že studenti mají v podvečerních hodinách jiné zájmy, než chodit na přednášky o ochraně deštných pralesů a tygrů.

 

V úterý jsme poprvé zavítali na skvělé pražské gymnázium Jana Palacha, kde jsme měli tu čest poznat nejen otevřené studenty, ale také výbornou profesorku paní Koktovou. Odpolední schůzka s vedením Seberevolty byla velmi zajímavá a podle všeho to vypadá na spolupráci. Podvečerní promítání ve Veleni bylo velmi zdařilé a kromě dospělých tam dorazilo i hodně dětí.

Středeční přednáška NEPZ proběhla v soukromé škole ZŠ Klíč v České Lípě, kde se uskutečnilo i večerní promítání v restauraci Wildcook, kde byla skvělá účast otevřených lidí. Vegetariánská jídelna Šambhala a manželé Hudrlíkovi nám předali 12.000 Kč na záchranu Sloního údolí, zatímco jejich 8mi letá dcera přispěla již ráno ve škole 1.000 Kč ze své pokladničky. Majitel restaurace Wildcook, pan Michal Pitek je přímým spolupracovníkem projektu Green Life, nepoužívá v restauraci palmový olej a prodává speciální muffiny na záchranu pralesa.

Ve čtvrtek nás čekalo promítání na partnerské ekoškole Povrly, kde jsme dětem předali jejich záběry tygřice s tygřaty, z jejich sponzorské fotopasti, a žáci 9. třídy se s námi rozloučili nádherným dopisem.

Z Povrlů jsme jeli na praktickou školu do Neštěmic a poté na vysokou školu v Ústí nad Labem na fakultu životního prostředí, kde na přednášku nepřišel ani jeden student!!! Naopak v podvečer v Teplicích přišli skvělí lidé a dozvěděli se informace o projektu Green Life a možnostech spolupráce. Pátek jsme završili přednáškami v Dubé, kde jsme nejdříve odešli z mateřské školy předčasně, odmítli jsme peníze a sdělili paní ředitelce, že by měla reálně zvážit odchod ze školství, poněvadž její postoj k zajetí zvířat byl natolik tragický, že jsme ukončili s touto školkou spolupráci. Její otřesný přístup se zde velice negativně podepisuje i na dětech a jejich vnímání zvířat. Naštěstí jsme si spravili chuť na ZŠ Dubá, kde je výborné vedení a s žáky spolupracujeme už několik let. Vše jsme zakončili úspěšnou přednáškou pro firmu Dekonta v Kostelci nad Ohří a mohli uhánět domů na Vysočinu. Byl to velmi náročný, ale velice úspěšný týden!