sumatra_leto_2015_141

Rok 2015 je pro Spolek Prales dětem velmi zásadní. Dochází k výrazné změně v naší činnosti, která se začíná zaměřovat na výchovu a vzdělávání dětí a mládeže v Indonésii, ve vztahu k přírodě, deštnému pralesu a zvířatům. V květnu 2015 jsme zahájili výstavbu 1. výchovně vzdělávacího a informačního centra na Sumatře, které se bude zabývat od roku 2016 šířením myšlenky ochrany tygra sumaterského a dalších ohrožených druhů zvířat, včetně jejich přirozeného prostředí, deštného pralesa.

sumatra_leto_2015_101

V červenci stavba pokračovala a během tří měsíců se dobrovolníci z ČR a SK výrazně zapojili do samotné stavby. V současné době již stojí hrubá stavba a během týdne se bude pokládat střecha, do konce října by měl být Tygří dům omítnut zvenku i zevnitř, budou osazena okna, v listopadu by mělo dojít k obložení kachličkami, dokončení rozvodu vody. V prosinci 2015 bude čekat Tygří dům na další dobrovolníky a náš příjezd, abychom dokončili stavbu a mohli na konci ledna tygří dům slavnostně otevřít.

sumatra_leto_2015_41

sumatra_leto_2015_36

vystava_chodov_3

Hledáme sponzory solárního systému, který bude energií pro Tygří dům. České vzdělávací centrum bude potřebovat dobrovolníky již od 25.12. 2015, takže se můžete hlásit již nyní, abyste se zapojili do přímé realizace otevření výjimečné české cesty ochrany světového přírodního bohatství deštných pralesů a ohrožených druhů zvířat na Sumatře!