Většina našich spolupracovníků a příznivců zná příběh tygrů z Green Life, avšak tento příběh nadále pokračuje.

Dopřejme si malou rekapitulaci.

Listopad 2014 – tygřice s nezaměnitelným znakem na levé straně tváře na fotopasti (ztotožněna), tygr s tygřicí spolu na fotopasti (předpokládáme, že jde o naši tygřici a velkého tygřího samce. Z důvodů špatného protisvětla nebylo možno ztotožnit přesně).

Prosinec 2014 – tygr zabil krávu a druhou zmrzačil u vesnice Timbang Lawang. Na fotopasti jiné organizace ohromný tygří samec s jasným V za pravým okem – ztotožněn).

Únor 2015 – ohromný tygří samec s V za pravým okem nad rezervací Green Life. Ztotožněn.

Říjen 2015 – tygříce s nezaměnitelným znakem na levé straně tváře přišla k táboru 2 třikrát sama a nakonec přivedla svá 2 tygřata ve věku cca 3-4 měsíce. Ulovila prase na GL. Ztotožněna.

1.srpen 2016 – menší stopy tygrů hned vedle tábora 2 v rezervaci Green Life. Na vrcholu kopce nad GL objeveno místo, kde spali evidentně 3 tygři. Dva menší a jeden větší záleh. Potvrzena přítomnost tygřat s matkou. Mělo by jim být cca 13-14 měsíců.

1. srpen 2016 – dvě odrostlá tygřata se objevila na fotopasti nad říčkou … Na 100% se jedná o naše dvě tygřata, která se objevila stejnou noc i v rezervaci, poté co přišla od této fotopasti. Evidentně přišla od vrcholů nad …

 

Srpen 2016 – velký dospělý tygr (dle všeho tygřice) na fotopasti v údolí S…

Když v červenci 2016 Zuzka s dobrovolníky umisťovala dvě fotopasti na plošinu v pralese nad říčkou S., tak počítala s nádhernými záběry arguse, na jehož plošinu byla jedna z fotopastí namířena. Vše ostatní bylo neočekávané. Při kontrole na začátku září se však na fotopasti objevily též záběry dvou mladých tygrů, tedy odrostlých tygřat (sponzor fotopasti Zdeněk Čejka). Naše radost neznala mezí. Green Life ožil jako po zásahu nějaké kouzelné síly. Bylo to opět úchvatné „setkání“ s těmito úžasnými bytostmi, které se snažíme pomocí fotopastí sledovat a vzdáleně dohlížet nad jejich existencí.

O pár dní později jsme měli další záběr, tentokrát dospělého tygra, na další fotopasti (sponzor Iva Čenovská a spol.).

Díky fotopastem, které umisťujeme do naší rezervace a ekosystému Leuser monitorujeme pohyb zvířat, tedy i tygrů, ale zároveň i pytláků. Zatím se objevují existence v podobě pytláků ptáků v NPGL a my hledáme způsob, jak je vyřadit z jejich vražedné hry (stále čekáme na licenci). V případě, že by se objevil pytlák s puškou, budeme muset zahájit akci i v případě nezájmu národního parku.

Žijte s námi příběh tygrů a pomozte nám je chránit. Potřebujeme fotopasti, ale především stálé finanční prostředky pro udržení proti-pytlácké hlídky v akci (20.000 Kč měsíčně). Bude-li dostatečná podpora, tak bychom chtěli od 2017 rozšířit naše řady o 2 další členy hlídky. Tedy 6 aktivních členů + Ali Rusli jako osoba pro styk s úřady a indonéskou veřejností.

Veledůležitým členem komanda je ZBYNĚK HRÁBEK, který to má celé na starosti!

Více o Tygřím komandu se dozvíte v jedné z dalších aktualit.