Když jsme v lednu 2014 dorazili zpět na Sumatru, tak jsme měli sebou 12 foto pastí od pana Víti Kadlece s rodinou, kteří podpořili nákup této dokumentační techniky. Na Sumatře jsme měli další dvě funkční foto pasti, tedy 14 foto pastí do akce.

V únoru na první Green Patrol jsme rozmístili 6 foto pastí do oblasti mezi řekami Landak a Berkail v místech, která nebyla v našem ochranném a strážním teritoriu, ale byl zde zajímavý pralesní hřbet s šancí na záběry tygrů. Dvě z šesti foto pastí byly umístěny na vrcholovém hřbetu na viditelné stezce. Po měsíci a půl, při naší další 5. proti pytlácké hlídce jsme zde však tyto dvě foto pasti nenašli, někdo je totiž ukradl.

Tato událost se stala po našem vyhození z vládního domku v Bukit Lawang, který jsme dostali přidělen, mohli ho opravit a používat jako kancelář. Vše bylo nakonec jinak, z kanceláře jsme dostali výpověď do 3 dnů a posléze jsme v tom stejném resortu NPGL – Bukit Lawang přišli i o dvě foto pasti, o nichž měl resort NPGL – Bukit Lawang informace s uvedením bodů GPS. Lidské stopy zlodějů vedly k foto pasti přímo od řeky Landak, aniž by tyto foto pasti někdo hledal. Prostě šli na jisto. Navíc jsme se posléze dozvěděli, že jsme umístili 2 foto pasti na drogové pašerácké stezce z Acehu do Bukit Lawang, což bylo vysvětlení nejen pro zmizelé foto pasti, ale též pro naše vyobcování z Bukit Lawang. Po této sérii událostí jsme se rozhodli, že dáme Bukit Lawangu sbohem a vydáme se cestou vybudování zcela nového zázemí ve vznikající ekoturistické vesnici Batu Katak.