V roce 2015 se poprvé k našemu projektu připojila skvělá společnost Vitalvibe, která se tehdy rozhodla v rámci jednodenní kampaně z prodeje svých výrobků podpořit záchranu pralesa. Za tento den (17.11. 2015) se ji podařilo vybrat nádherných 15 300 Kč. 

Píše se rok 2018 a jejich podpora na záchranu pralesa je tu opět a Vy můžete být u toho. Nejen že se můžete pustit do jarního detoxu svého těla i mysli, ale mimo to tím můžete podpořit právě projekt Green Life, především tedy ZÁCHRANU PRALESA. Z každé objednávky, kdy původ produktu sahá do pralesní oblasti společnost Vitalvibe přispěje 20 Kč na vykoupení pralesa…

Tak hurá třeba na jarní očistu 🙂

 

VITALVIBE pro prales…

Z každého produktu pocházejícího z pralesních oblastí zakoupeného 16. 4. – 16. 5. na našem e-shopu www.vitalvibe.cz přispějeme 20 Kč ​organizaci Prales dětem ​na záchranu indonéského pralesního ekosystému.

Tropické pralesy jsou nenahraditelným ekosystémem, který je důležitý pro globální klima. Představují domov pro nesčetné množství živočišných a rostlinných druhů a klíčově se podílejí na světové produkci kyslíku a vody. Každý den jsou však z ekonomických důvodů devastovány, což může mít pro Zemi nedozírné důsledky.

Protože velké množství produktů Vitalvibe pochází z oblastí deštných pralesů, cítíme nutnost se aktivně zapojit do jejich ochrany. Budeme rádi, když se k nám v tomto snažení připojíte. Nezisková organizace Prales dětem se zabývá ochranou světově významných ekosystémů deštných pralesů a tropických mokřadů, včetně ohrožených druhů zvířat na Sumatře v Indonésii. Jejím pilotním projektem je česko-slovensko-indonéská pralesní rezervace Green Life. Prostřednictvím strategie vykupování lesa buduje ochranné pásmo přímo na hranících s národním parkem Gunung Leuser, který je domovem několika nejohroženějších divokých zvířat planety (slonů sumaterských, orangutanů a tygrů), a zabraňuje pronikání pytláků a ilegálních dřevorubců do chráněného území národního parku. 

Více o enviromentálním projektu Green Life a činnnosti spolku Prales dětem se můžete dozvědět v našem rozhovoru s jejich představiteli.

Článek zde.