Po 5ti letech výchovně vzdělávacího projektu NEPZ, který probíhá od 2012 na českých a moravských školách, došlo k výběru vyslance budoucí generace z téměř 10 000 žáků a studentů základních a středních škol. Vyslancem mladých se stal Honza Suchý z Brna, který nás poznal na ZŠ Kuldova v roce 2012, kdy chodil do 6. A.

Honza Suchý se projektu NEPZ s dalšími spolužáky účastnil až do školního roku 2015/2016. Další školní rok odešel na brněnské gymnázium Globe, ale v pololetí přešel na gymnáziumVídeňská. To už jsme však byli ve spojení a Honza nás navštěvoval v naší brněnské kanceláři, kde nám představil svůj projekt Uvědomnění, z něhož se stává mládežnická komunita, která se seznamuje environmentální problémy současného světa. Na jaře 2017 jsme Honzovi nabídli možnost vycestovat společně s námi na Sumatru, kde se měl přímo v terénu seznámit s našimi projekty Green Life a Blue Life, aby mohl naše společné myšlenky předat svým vrstevníkům v České republice.

 

Honza se též zúčastnil dobrovolnického programu a strávil na Sumatře 46 dní v deštném pralese, na pobřeží Indického oceánu, v tropických mokřadech, či se podíval s potápěčskou výstrojí do podmořského světa. Pomáhal v rezervaci Green Life, seznámil se s členy Tygřího komanda, účastnil se veřejných jednání, učil se řídit motorový člun a také potápět. Domů si přivezl více než 6000 fotografií a videí, které bude zpracovávat pro veřejné a školní přednášky. Společnými silami budeme spolupracovat na stvoření Studentského dne pro planetu Zemi dne 6. 12. 2017 v Brně a počítáme s Honzovým pokračováním na projektech, které bude šířit mezi další tisíce studentů nejen v ČR, ale na celém světě. Honza Suchý se stává nadějí naší cesty ve směru k mladé nastupující generaci, která se musí zavčas dozvědět skutečnosti enviromentálních problémů současnosti, aby se k nim v následujících letech dokázala včas postavit a neignorovala je. Seznámení s Honzou bude možné na našich přednáškách v Brně, Praze a na dalších místech, které budou do konce září zveřejněny na webech.