Dne 9.1. 2014 (tedy včera) jsme získali od Správy NP Leuser vládní domek pro účely kanceláře, našeho bydlení, výcvikového prostoru hlídky Green Patrol a vzdělávacího střediska pro turisty.

Tento vládní domek je na pozemku 1 ha u řeky Bohorok a leží přímo u hlavní pěší stezky na levém břehu řeky směrem od bývalého rehabilitačního orangutaního centra do Bukit Lawang. Kolem kanceláře musí projít všichni turisté z této oblasti, kteří míří do Bukitu. Po drobných opravách bude úchvatnou kanceláři pro naši indonéskou neziskovku Yayasan Hutan Untuk Anak a proti pytláckou hlídku Green Patrol. Nafasovali jsme klíče a od zítřka začínáme postupně zvelebovat a připravovat na naše přestěhování. Celý domek jsme dostali od Správy NP Leuser zdarma, jen si budeme platit elektřinu 300.000 Rp měsíčně = cca 600 Kč. Vše se váže na naši smlouvu na ochraně a ostraze NP Leuser, která je zde vnímána velmi vážně a všichni od nás očekávají velký přínos pro ochranu národního parku, což kvitujeme s povděkem a odpovědností za projevenou důvěru a vstřícnost.

Co k tomu dodat? Snad jen, že je to pro Green Life, Green Patrol a naši sumaterskou činnost na ochranu deštného pralesa a ohrožených druhů zvířat, velmi pozitivní okamžik, který zviditelní naše aktivity nejen v Bukit Lawang a je skvělým začátkem roku 2014.

Jinak příští týden nás čeká osvětová akce ve vesnici Batu Katak a rozmisťování fotopastí na 5ti denní výpravě od řeky Landak po Berkail… Budeme rozmisťovat prvních 5 fotopastí na 1 měsíc!