Měsíc září je v plném proudu a spolu s ním i společenské akce a události, kde se snažíme nechybět i my. 

Jako první akce, kde jste nás mohli potkat byl festival Město lidem – Lidé městu v centru Českých Budějovic, kde hostovali různí umělci, prodejci a nadšenci. Do ulic se na krátko vrátily travní koberce a květiny, díky čemuž bylo mnoho příjemných zón k odpočinku. Bohužel nám úplně nevyšlo počasí, ale i přes zimu a déšť byly ulice plné lidí, kteří byli velice otevřeni projektu a myšlence Green and Blue life. Podpořili nás ať koupí metrů pralesa, obrazů Art For Forests, pomocnožek, placek, etických sáčků, nebo domácího chleba s vegan pomazánkou. Na stánku se vystřídalo hned několik dobrovolníků, Alenka Hosnedlová, Jitka Růžičková, Marta Štolfová, Anežka a Simonka Šťastná a Kuba Karda. Všem patří velké díky, včetně Martina Baťky, bez kterého bychom jen těžko odjeli.. :-D. 

Zcela nečekaně jsme se ukázali i v sobotu 8.září na náměstí Svobody v Brně, když se naši kolegové Jana Kuviková a Honza Suchý zašli podívat na demonstraci, kterou pořádal Kolektiv pro zvířata (KPZ Brno). Již z jejího názvu bylo patrné, že je určená k tomu, aby se lidé přímo na veřejnosti sjednotili za práva zvířat. 

V okamžiku, kdy dorazili na místo, Honzu napadlo, že by bylo fajn, kdybychom na akci mohli mít stánek i my, spolek Prales dětem a informovat veřejnost i o našich aktivitách a pytlácké problematice. Po krátkém představení se organizátorům, jsme byli přizvání a tak se Honza s Janou v rychlosti vydali do kanceláře, aby na náměstí dovezli ze pár propagačních materiálů, stolek a sbírkovou kasičku. Po návratu byla akce už v plném proudu a Honza s Janou se tak pustili do informování veřejnosti. Mimo to se dostalo i na veřejný proslov Honzy, který na pódiu představil celý projekt a v závěru akce pak ještě dodal aktuální novinku z dění na Sumatře, týkající se zabité krávy tygrem. Děkujeme KPZ za možnost prezentace a především Janě s Honzou, za bleskovou akci!

Dne 9.září pak proběhly hned dvě akce a to na odvrácených částech republiky. V Brně a v Praze.

V Brně jste náš tým (Jana Kuviková, Honza Suchý a Honza Hradecký) mohli potkat se stánkem v rámci akce Resuscitujme planetu, která se konala v Otevřené zahradě Nadace partnerství. Možnost odprezentovat zde spolek Prales dětem s jeho aktivitami nám zařídily naše skvělé pomocnice Dana Demeterová a Zdeňka Born, za což jim moc děkujeme.

No a zatím, co se v Brně resuscitovalo, tak v Praze se konala tradiční akce Veggie Náplavka FUTURE, kde jsme opět nechyběli ani my se stánkem a s plno informacemi. Za pomoc moc děkujeme Alena Hosnedlová, Šárce Hanzlíkové, Alexovi Hřivňákovi, Anetě Tonzarové, Markovi Vavrušovi a Viktorii Mezerové. 

Velké díky všem, kteří nás přišli podpořit a těšíme se na setkání zase někde a někdy jinde 🙂