Mnoho dobrovolníků přijíždí na Sumatru a my zjišťujeme, že o nás nic nevědí. Neznají naše nesystémové postoje, mnoho z nich neprojevuje reálný zájem o nápravu lidských chyb ve vztahu k ochraně životního prostředí. Někteří mají dokonce pocit, že jedou na dovolenou, nebo že budou oni řídit chod programu na základě své chuti, či nechuti manuálně pracovat v terénu.

Nejeden dobrovolník neunese kritiku vzdělávacího systému, či jsou zděšeni z politických debat, aniž by tušili, že právě politická rozhodnutí stojí za zájmy mocných, tedy těžařských společností a korporací. To vše se na Green Life a Blue Life totiž řeší a čím více se tomu lidé vyhýbají, tím je debata hlasitější a volání zdravého rozumu drsnější. Zní to jako alarm, který většinou mladí lidé nechtějí slyšet. Snad poprvé v historii se nám stalo, že se skupina dobrovolníků rozhodla odejet předčasně nebo, že nás navštívili dobrovolníci pevně sympatizující se stávajícím systémem, či babišovským postojem. Někteří pro něj dokonce pracovali, nebo byli energií pro pro jiné nadnárodní korporace. Víme, že je složité být součástí systému a přitom na něj slyšet kritiku, ale faktem zůstává, že právě tento ekonomicky nastavený systém je prvotní příčinou likvidace přírody.

Snažíme si lidi probudit, otevřít jim oči a sdělit jim, že záleží jen na nich, zda budou negativní energií pro Zemi, či součástí nenažraných a zločineckých nadnárodních společností. Je to jen na nich, ale dobrovolníci musí počítat, že právě tato témata se na Green Life otevírají. Stejně tak před volbami hovoříme o nebezpečí vítězství Babiše a jeho zločineckých praktikách v byznyse i politice. Nejsme odpovědni za fakt, že ho někdo volí.

Budeme si přát, aby co nejvíce lidí otevíralo svoji duši nesystémovým, ba dokonce protisystémovým debatám, které jsou stále důležitější na veřejném fóru. Žijeme ve zkaženém světě na nemocné planetě, v sebestředném antropocentrickém systému, který se stal nebezpečným nádorem na Matce Zemi. Nechceme-li být součástí nenasytné ekonomiky a nespravedlivě rozloženého světa, máme možnost konat ve prospěch ochrany životního prostředí a divoké přírody, která je posledním svobodným místem na Zemi a poslední pozitivní energií pro lidskou duši.

To vše se na Green Life řeší a také u toho zůstane.

Děkujeme za pochopení.

Všem, kteří toho o nás moc ještě neví, doporučujeme prostudovat tyto stránky a shlédnout ze pár videí…

 

O nás

Devastace deštného pralesa

Hospodářská zvířata

Mořská tématika