CHOV HOSPODÁŘSKÝCH ZVÍŘAT A DEVASTACE ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

Chov hospodářských zvířat pro maso, kůže, vejce, či mléko by se dal označit za globální katastrofu ohrožující nejen přírodní bohatství Země, ale i lidstvo samotné. Homo sapiens chová na Zemi přibližně 150.000.000.000 zvířat, aby ukojil svoji pomýlenou představu o nutnosti konzumace živočišných bílkovin. Z toho 60 mld živých bytostí, kterým říkáme zvířata, jdou na jatka.

Ano, je to tak, slyšíme to od lékařů, z reklam, kusy naporcovaných zvířat na nás působí z billboardů, či stránek časopisů. Velké množství pořadů v televizích propagují kulinářské dovednosti kuchařů, kteří ve svém umění nepokročili dále, než k úpravě mrtvých zvířat, které však označujeme za vepřové, jehněčí, skopové, hovězí, či kuřecí. Zatím jsme se v Evropě nepropracovali k běžnému pojídání koniny, či psů a koček, ale co není, může být.

Vraťme se však k masu a životnímu prostředí. 150 miliard vězněných zvířat musí jíst, což znamená 2/3 zelené produkce, co lidé vypěstují na polích na celé planetě. Tento nekonečný zástup zvířecích vězňů čekajících na popravu bez soudu, však musí také pít sladkou vodu, což je pro současný svět obrovský problém. Všechna tato zvířata musíte někam umístit, všechna potřebují vylučovat, tedy močit a kálet.  Aby tato masa utrápených bytostí přežila do popravy tyto otřesné podmínky, v tak obrovských počtech, které známe ze světových velkochovů, musí být krmena antibiotiky. Aby rychleji rostla a vyplatilo se to, musí být krmena růstovými hormony. Aby měla dostatek potravy, musí být vytvořena geneticky upravovaná strava. Všechny tyto aspekty velkochovů ovlivňují spotřebitele. Vneseme-li do této problematiky trošku nutné empatie, tak navíc lidé konzumují maso, do něhož se z organismů umučených a zavražděných zvířat transformoval strach, doslova miliony tun negativní energie, hrůzy, bolesti a beznaděje. Tohle všechno mají lidé na talíři. Dobrou chuť.

Pomineme-li problematiku systémového stravování lidstva, které mají v rukách bezduchá a chamtivá monstra nadnárodních společností (a nejen jich), tak se nemusíme přesunovat až tak daleko, poněvadž budeme řešit výkaly a moč. Látky plné hormonů, antibiotik a stresu tečou do řek a oceánů, kde jsou těmto jedům vystavena další zvířata, včetně vzácných mořských savců i ryb. Mořské ryby jsou nám předhazovány jako součást zdravé výživy. Opět lež! V jejich organismech se všechny ty jedy usazují, včetně mikroskopických plastových částeček, poněvadž neprobuzené lidstvo vyhodí ročně do oceánů kolem 80.000.000 tun plastových odpadků, v jejichž důsledku doslova vymírají velryby, delfíni, manty, žraloci velrybí, či mořské želvy.

Vraťme se ještě ke krmivu. Z čeho se vyrábí? Po aféře s nemocí šílených krav došlo ke změnám zákonů v EU. Krmivo se přestalo vyrábět z masokostní moučky a přešlo se na geneticky modifikovanou sóju, která je ve velkém pěstována v Jižní a Střední Americe a devastuje rozsáhlé oblasti deštných pralesů, stejně jako palma olejná v jihovýchodní Asii, či Africe. Není to však dílem veganů a vegetariánů, kteří konzumují potraviny ze sóji, ale je to důsledek nepředstavitelného množství krmiva pro miliardy zvířat v zajetí určených k likvidaci, kteří zkonzumují až 95% celkové produkce soji.

Devastace deštných pralesů pro pěstování sóji. 

 Velkoplošná produkce soji v Jižní Americe.

Filmy, které by jste  měli vidět…

Skvěle udělaný dokumentární film COWSPIRACY, který by jste měli vidět… ke shlédnutí zde: THE COWSPIRACY 

Dokument Cowspiracy si pokládá palčivou otázku – proč velké světové organizace na ochranu životního prostředí mlčí o největší ekologické hrozbě současnosti? Podle OSN je nejvýznamnějším znečišťovatelem planety a zároveň největším zdrojem skleníkových plynů živočišná výroba, tedy produkce masa, mléka a vajec. Nikdo o tom však nemluví. Spolu s filmaři se proto pokusíme nahlédnout do zákulisí velkých organizací jako je Greenpeace a položíme jim velmi nepříjemnou otázku. Co – nebo kdo – jim brání říkat pravdu?

A nesmíme zapomenout na dokonale zpracovaný dokument HOME: ke shlédnutí zde: HOME

Cesta po 50 zemích světa je ódou na krásy a jemnou harmonii naší planety. S optimistickým přístupem a aktuálními tématy se snímek zaměřuje na vzrůstající povědomí veřejnosti o současných sociálních problémech a problémech životního prostředí. Exkluzivně „ze shora“ se vydáme na cestu kolem světa do těch nejúžasnějších, ale také nejponičenějších krajin …  Home nám skýtá konkrétní pohled na problémy, kterým musí naše planeta čelit: globální oteplování, kácení deštných pralesů, ztráta biodiverzity a ubývání přírodních zdrojů, ale na druhou stranu i pozitivní vývoj, jako je vzrůstající demokracie, růst našich příjmů a životního standardu, rozvoj vzdělání.

Krátké video v angličtině o antibiotikách a velkochovech.

Krátké video o Veganství x Všežravcích …

Veganství, aneb cesta etiky, soucitu a otevřené mysli…

1,5 h dlouhé video s pravdivými záběry o tom, jak se lidé chovají ke zvířatům. Aneb co bychom měli vědět, ale nechceme…

Nehodlám zde řešit, kdo je kdo a kdo co jí. Já osobně jsem vegan, který se z masojeda přetransformoval v 37 letech na vegetariána a ve 42 letech na vegana. Důvod? Probudil jsem se, sebral jsem kuráž, zkusil jsem to a hlavně jsem prozřel nad zločiny, na nichž jsem se mlčky a slepě podílel. Film, Pozemšťané, mi otevřel oči a srdce. Byl jsem pokrytec, člověk lhostejný, který se hlásil k ochraně zvířat a přírody, aniž by tušil, jak moc se mýlí. Jaká je moje osobní zkušenost s veganstvím? Je mi lépe, nemám žaludeční problémy, nechodím k lékaři, moje mysl je otevřená a mám rád lidi, kteří se nebojí pozitivní změny. Seznámil jsem se s velkým množstvím skvělých mladých lidí, většinou opačného pohlaví. Moje životní láska je též veganka a navíc skvělá kuchařka, takže s chutí konzumuji její pestrou a pestrobarevnou stravu bez krve a bolesti.

Zkuste to i Vy, je to úžasná a očistná cesta, stejně jako přechod na etickou kosmetiku a ukončení konzumace sladkostí a potravin s palmovým olejem, či přestěhování se z města na venkov.

Když se na to podíváte reálně a bez předsudků, tak jsme ze života vyřadili ty největší zátěže organizmu, které způsobují nejvíce civilizačních chorob, včetně stresu. Vítejte na cestě bez krve a bolesti druhých. Vřele doporučuji.”