Jsme obyčejní, ale nelhostejní lidé z České republiky, kteří se na základě osobních zkušeností a tíživých informací o stavu světové divoké přírody, rozhodli přestat nečinně přihlížet a učinili nelehký životní krok. Z konzumního způsobu života jsme přesedlali na cestu ohleduplnosti, přirozenosti a ochrany živých bytostí, které tu společně s námi žijí. Naše cesta nás zavedla až do daleké Indonésie na Sumatru, kde jsme pochopili důležitost zachování deštných pralesů a nenahraditelnost kolébky života pro naši společnou budoucnost. Jsme si vědomi reálné situace kolem nás, ale věříme, že náš osobní příklad může otevírat lidská srdce a mysl.

Milan Jeglík, Zuzana Koloušková

 

Tým lidí:

Naše týmová spolupráce je založena na lidech, kteří se mají zájem zapojit do aktivní ochrany deštných pralesů a kriticky ohrožených druhů zvířat. Spolek Prales dětem se skládá ze 13ti členů. a z mnoha úžasných dobrovolníků. V Indonésii je na projektu Green Life zapojen další 5ti členný tým, který je složen z Čechů a Indonésanů.

Milan Jeglík *1973

Absolvent střední lesnické školy Trutnov, 10 let praxe u kriminální policie, 2 roky sportovní broková střelba, 4 roky box, 10 let práce instruktora potápění, z toho 5 let života a velení na české expediční potápěčské lodi Sea Lady ve východním Indopacifiku, 5.000 ponorů, instruktor SSI**. V roce 2004 zavítal poprvé do deštného pralesa na Sumatře. V roce 2009 založil rezervaci Green Life a neziskovou organizaci Prales dětem. V roce 2013 ukončil pracovní potápěčskou činnost a věnoval všechny své síly na projekt Green Life a vzdělávání dětí a mládeže. Kameraman, amatérský filmař. Pracuje též jako lektor školního výchovně vzdělávacího projektu Nejbohatší ekosystému planety Země. Svůj život zasvětil ochraně deštných pralesů a ohrožených druhů zvířat. Je ochráncem tygrů a nesmiřitelným odpůrcem trofejových lovů, pytláctví a zajetí divokých druhů zvířat. Zakladatel protipytlácké hlídky Green Patrol. Vegan.

Zuzana Koloušková *1987

Absolventka bakalářského studia zahradní a krajinné architektrury na Mendělově univerzitě v Brně, procestovala severní Ameriku, včetně Aljašky. V roce 2011 odejela na dobrovolnický program na Sumatru a rozhodla se zde již zůstat. Potápěčka s více než 500 ponory v Indopacifiku a amatérská fotografka. V roce 2012 založila výchovně vzdělávací společnost Green Life Education a je zároveň její ředitelkou. Ochránkyně přírody a zvířat, od roku 2012 místopředsedkyně Spolku Prales dětem. Zasvětila svůj život ochraně deštných pralesů a ohrožených druhů zvířat, je členkou protipytlácké hlídky Green Patrol. Je duší projektu Green Life. Veganka.

Adéla Jiřičková

Adéla studuje mezinárodní vztahy na Anglo-Americké univerzitě v Praze. Ve volném čase se zabývá aktivitami jako jsou simulace jednání mezinárodních organizací OSN a NATO, či sportovním létáním. Velmi ráda také cestuje do ciziny a poznává nové kultury a jazyky. S projektem Green Life spolupracuje již třetím rokem a osobně se účastnila několika dobrovolnických turnusů na Sumatře v Indonésii. V rámci ČR má Adéla jakožto studentka na starost především kontakt se školami pro projekt NEPZ.

Alena Bendová

Vystudovala Fakultu humanitních studií UK, magisterský obor Sociální a kulturní ekologie. Profesně se realizovala na nejrůznějších pozicích od administrativy, produkce a propagace, po prodej a marketing, vždy s větším nebo menším přesahem do “zelené” problematiky. V roce 2016 se rozhodla splnit si sen a zažít ekosystém pralesa na vlastní kůži. Od té doby je součástí spolku a jeho projektů. Nyní se věnuje fundraisingu, propagaci etické cesty a poslání Green Life, produkci a veřejným přednáškám a prezentacím pro veřejnost i děti. Ochránkyně přírody a zvířat. Dobrovolnice. Vegetariánka.