V roce 2012 jsme založili v ČR výchovně vzdělávací společnost Green Life Education, která rozběhla na českých a moravských školách projekt Nejbohatší ekosystémy planety Země (dále NEPZ). Tento projekt přibližuje dětem a mládeži význam a ohrožení divoké přírody a snaží se je zapojit do aktivní ochrany deštných pralesů na projektu Green Life.

V současné době má NEPZ 60 partnerských škol po celé ČR a Green Life Education díky této spolupráci výrazně spolufinancuje projekt Green Life na Sumatře.

Od podzimu 2015 jsme zahájili na školách dvouletý záchranný školní program Prales dětem – děti pralesům, v němž mohou děti, žáci a studenti zachraňovat své první metry čtvereční pralesa, získávají certifikáty o této podpoře a stávají se tak významnými spolu tvořiteli první dětské pralesní rezervace na světě. Jejich zachráněné metry věnují ve prospěch rozšiřování naší společné rezervace Green Life.

Děti a mládež se tak stávají nositeli myšlenky na záchranu a zachování deštných pralesů a ohrožených druhů zvířat. Ukazují zářivý příklad dospělým, že se už i děti zajímají o divokou přírodu, budoucnost této planety a tím pádem se dokáží podílet i na své vlastní budoucnosti, která je úzce spjata se zachováním světové divočiny a ekosystému deštných pralesů.

 

Více o projektu a o tom jak se zapojit naleznete na našem webu NEPZ.CZ

Krátké video o tom, co je to projekt nepz.